Iza Łęcka Iza Łęcka 07.09.2020 10:30
DiRT 5 Codemasters
667V

DiRT 5 na premierę Xboksa Series X? Codemasters ponownie opóźnia debiut gry

Codemasters w niespełna miesiąc już drugi raz opóźniło premierę DiRT 5. Wyścigi przybędą na rynek dopiero na początku listopada i prawdopodobnie w tym czasie możemy spodziewać się debiutu Xboksa Series X.

DiRT 5 możemy systematycznie oglądać na nowych materiałach – twórcy podczas cyfrowego gamescomu zaprezentowali tryb Playgrounds, wcześniej przedstawiając między innymi Stampede Mode. Gra intryguje fanów serii, którym jednak przyjdzie jeszcze dłużej zaczekać na premierę, bowiem tytuł nie przyjedzie w przyszłym miesiącu.

Codemasters planowało premierę DiRT 5 na 9 października, co w zeszłym miesiącu uległo zmianie i debiut został przesunięty na 16 października. Obecnie wskazana data jest już również nieaktualna, gdyż zgodnie z najnowszymi doniesieniami, DiRT 5 trafi na półki sklepowe 6 listopada.

W opublikowanym oświadczeniu Codemasters podkreśla, że opóźniona premiera pozwoli wykorzystać debiut nowej generacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że oficjalnie mówi się o premierze DiRT 5 na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC, a wersja next-genowa ma zadebiutować „później”. Studio nie określa konkretnej daty, jednak kolejne opóźnienie debiutu zbliży wydanie wyścigów do next-genów.

„Zmieniona data premiery pozwoli nam wykorzystać debiuty konsol nowej generacji, których spodziewamy się na czas przed sezonem świątecznym.”

Warto pamiętać, że według informacji uzyskanych przez redakcje VGC, Xbox Series X może zadebiutować 6 lub 13 listopada. Jeśli Microsoft zdecyduje się na pierwszy wskazany wariant, to DiRT 5 może okazać się kolejną produkcją dostępną na premierę nowej generacji Amerykanów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/dirt-5-has-been-delayed-again-to-be-closer-to-next-gen/

Tagi: Codemasters DiRT 5 premiera Xbox Series X