Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2020 14:53
Xbox Series X
4888V

Xbox Series X „nie ma żadnej” gry prezentującej moc. Redaktor IGN mówi wprost o problemie Microsoftu

Na wczorajszej konferencji gamescom Opening Night Live zobaczyliśmy długi fragment rozgrywki z Ratchet & Clank: Rift Apart. Prezentacja gry pobudziła fanów Microsoftu, którzy czekają na pokaz mocnych gier ujawniających potencjał Xboksa Series X. Ryan McCaffrey jest jednak przekonany, że Microsoft ma duży problem.

Na The Future of Gaming zobaczyliśmy kilka tytułów zmierzających wyłącznie na PlayStation 5 i już wtedy mogliśmy spojrzeć na rozgrywkę z Ratchet & Clank: Rift Apart. Na wczorajszym gamescom Opening Night Live ponownie zaprezentowano grę Insomniac Games i tytuł zbiera pochwały – od fanów Sony oraz Microsoftu.

Ratchet & Clank: Rift Apart ma zadebiutować „w oknie premiery PS5”, więc Insomniac Games zaproponuje w następnych miesiącach aż dwie gry, które będą dostępne tylko na PlayStation 5. Już Ratchet pokazuje swój next-genowy charakter – choć musimy pamiętać, że to dopiero początek.

To właśnie z tego powodu od wczorajszego pokazu Ratcheta, nawet wielu fanów marki Xbox mówi jednym głosem – gdzie są gry pokazujące moc Xboksa Series X? Temat poruszył Parris który powiedział wprost: choć GamePass jest przyszłością, to jednak Xboksowi brakuje takich tytułów jak nowy Ratchet.

Na jego słowa odpowiedział dziennikarz IGN, który podkreślił, że Microsoft „nie ma żadnej” takiej produkcji, ponieważ korporacja postawiła wszystko na Halo. Ryan McCaffrey jest przekonany, że Spider-Man: Miles Morales i właśnie Ratchet & Clank: Rift Apart mają zachęcać do PlayStation 5.

JezCorden (dziennikarz WindowsCentral) zaznaczył, że nawet Ratchet & Clank wygląda na lepszy shooter od Halo. I redaktor podkreślił: Microsoft nie ma żadnej produkcji, która mogłaby pokazać możliwości Xboksa Series X:

Kolejne osoby wspominają o problemie Microsoftu: wszystkie aktualnie zaprezentowane materiały pokazywały rozgrywkę z PC.

Źródło: https://forum.outerspace.com.br/index.php?threads%2Fjornalistas-e-influenciadores-de-xbox-cobram-da-microsoft-jogos-rodando-no-xbox-series-x-apos-gameplay-de-ratchet-and-clanck-no-ps5.564105%2F

Tagi: Halo Infinite Microsoft playstation 5 ps5 sony Xbox Series X XSX