Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2020 08:46
Altered Carbon
2945V

Altered Carbon trafił do kosza. Netflix nie będzie rozwijał popularnego serialu

„Altered Carbon” nie otrzyma trzeciego sezonu. Netflix oficjalnie potwierdził zakończenie serialu. Historia trafia do kosza, przez co widzowie nie mogą liczyć na kolejne zmagania Takeshiego Kovacsa w futurystycznej wizji świata.

Redakcja Variety potwierdziła zaskakującą wiadomość: serialAltered Carbon” został anulowany. W 2018 roku Netflix przeniósł widzów do futurystycznej wizji świata bazującej na powieści autorstwa Richarda Morgana, w 2019 roku zadebiutowało anime Altered Carbon: Resleeved, natomiast drugi sezon głównej historii udostępniony został w 2020 roku. Niestety, wraz z drugim sezonem widzowie mogą pożegnać się z historią Takeshiego Kovacsa.

Powód anulowania „Altered Carbon” przez Netflix wydaje się niezwykle oczywisty – mówi się, że podobnie jak ma to w przypadku innych produkcji wstrzymanych przez platformę, koszty produkcji znacznie przewyższają zainteresowanie widzów. Żaden z przedstawicieli giganta streamingowego nie potwierdził owej nowiny, ale dziennikarze otrzymali wiadomość od osoby zaznajomionej ze sprawą.

Jest to zaskakującą decyzja, ponieważ „Altered Carbon” miało potencjał na wiele ciekawych historii – w głównego bohatera mogliby wcielać się inni aktorzy, a scenarzyści mogliby korzystać z całkiem sporej dozy swobody w kreowaniu nowych wydarzeń, które rozgrywałyby się w tym rozbudowanym uniwersum.

Netflix w zeszłym tygodniu anulował dwa inne seriale: „The Society” oraz „To nie jest OK. Obie produkcje są ofiarami zwiększonych kosztów BHP wymuszonych przez pandemię.

Przeczytajcie nasze recenzje pierwszego i drugiego sezonu „Altered Carbon”.

Źródło: https://variety.com/2020/tv/news/altered-carbon-canceled-netflix-1234749745/

Tagi: Altered Carbon netflix serial