Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.08.2020 14:46
PlayStation Store
3149V

PlayStation Store ma duży problem. Twórca gry z PS4 pokazuje fatalne działanie sklepu Sony

Na PlayStation Store w każdym tygodniu debiutują mniejsze produkcje, których twórcy muszą walczyć o uwagę graczy. Sytuacja jest jednak trudna, bo w dobrym dotarciu do potencjalnych klientów nie pomaga sklep Sony – firma wciąż nie dopracowała PS Store i problematyczną sytuację przedstawił deweloper Descenders.

O problemach w działaniu PlayStation Store można powiedzieć sporo i choć Sony od czasu do czasu próbuje odświeżyć sklep poprawiając przykładowo jego szybkość, to jednak wciąż dużym problemem jest szybkie wyszukiwanie mniejszej gry.

Sytuację bardzo dobrze pokazał Mike Rose, jedne z deweloperów odpowiedzialnych za Descenders. Gra ma dzisiaj premierę, ale nie można jej znaleźć w zakładce „Gry” czy też nawet w „Nowe”. Wpisując pełną nazwę tytułu – produkcja znajduje się dopiero za wcześniej wydanymi pozycja oraz dodatkami.

Nie jest raczej dla nikogo zaskoczeniem, że jest to duży problem dla zespołów takich jak No More Robots. Twórcy to niezależna ekipa, która nie może liczyć na wielką promocję swojej pozycji, a Sony nawet z zakładce nowości promuje starsze gry. Możemy podejrzewać, że wielu potencjalnych klientów może nawet nie znaleźć Descenders lub też innych, mniejszych propozycji.

Warto pamiętać, że aktualnie na PlayStation Store trwa promocja, dzięki której kupicie PS Plus w lepszej cenie. Sony oferuje także rabaty na szereg gier.

Tagi: playstation playstation 4 playstation store ps4 psn