Iza Łęcka Iza Łęcka 24.08.2020 13:30
PS5 Digital Edition z większym dyskiem
4436V

PS5 Digital Edition może otrzymać większy dysk? Sony miało dokonać aktualizacji sprzętu

Jeszcze przed premierą PS5 Sony mogło zdecydować się na aktualizację parametrów sprzętu. Według najnowszych plotek, PS5 Digital Edition może trafić na rynek z większym dyskiem. Owa decyzja najpewniej przyczyni się do zmiany planów zakupowych wielu graczy.

Podczas The Future of Gaming Sony w zaskakujący sposób zapowiedziało dwie wersje PlayStation 5 – pod koniec roku na rynku zadebiutuje standardowy model oraz wersja bez napędu. Według pierwotnych zapewnień, Japończycy chcą zapewnić nowoczesny dysk, który będzie charakteryzował się małą, jak na dzisiejsze standardy, pojemnością 825GB.

Obecnie jednak na światło dzienne wychodzą plotki, jakoby Sony miało nieco zmienić swoje plany. Mówi się, że PS5 Digital Edition będzie posiadało dysk o pojemności 2TB i choć doniesienie nie zostało oficjalnie potwierdzone, pierwsze sklepy, które posiadają w swoim katalogu urządzenie, informują właśnie o rozmiarze dysku wynoszącym 2TB.

Na wszelkie formalne wiadomości najpewniej musimy zaczekać do kolejnego pokazu PlayStation 5, w trakcie którego poznamy następną porcję szczegółów dotyczących konsoli. Biorąc pod uwagę rozmiar gier na aktualnej generacji, dysk 825GB w wersji Digital może wystarczyć raptem na kilka okazalszych produkcji.

Dodajmy, że Sony cały czas przybliża swoich sympatyków do premiery PlayStation 5 – sprawdźcie najnowszą reklamę sprzętu "Witamy w nowym świecie".

PS5 Digital Edition dysk ssd 2TB plotka

Źródło: https://playfront.de/ps5-digital-edition-mit-2tb-ssd-an-bord/

Tagi: dysk ssd playstation 5 ps5 ps5 digital edition sony