redakcja PPE redakcja PPE 27.08.2020 00:44
PSX Extreme 277
1099V

PSX Extreme 277 już w sprzedaży!

Już w najbliższy czwartek, 27 sierpnia, do sprzedaży trafi wrześniowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu wspominamy m.in. premiery konsol w Polsce, bierzemy na warsztat review bombing, recenzujemy aktualne produkcje, m.in. Wasteland 3 i UFC 4, rozmawiamy z Piotrem Żygadło z All in! Games, w retro wspominamy Crysisa i... to zaledwie część atrakcji. Życzymy miłej lektury!

PSX Extreme 277 Wasteland 3

Roger: Jesteśmy na progu nowej generacji konsol, a wszędzie słychać tylko narzekania, że nie ma nowej jakości, a nadchodzące gry wyglądają biednie. Przeanalizowaliśmy poprzednie premiery konsol, zbierając tony materiału, cytatów i wypowiedzi, również starych redaktorów, jak Ściera czy Playman, i okazuje się, że narzekania na nową generację to tradycja. O tym poczytacie w pierwszym Temacie Numeru, który zapewne przywróci wiele wspaniałych wspomnień. A co w kolejnych?

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda czwarty wymiar? A ósmy? W naukowo-rozrywkowym artykule staramy się przemycić trochę wiedzy na temat Wszechświata, innych wymiarów i tego, czego ludzkie oko nie widzi, przeanalizować teorie na temat czasu i pokazać, jak gry potrafią nam pomóc w postrzeganiu nawet 10 wymiarów. Naprawdę ciekawa i pouczająca lektura. SoQ tymczasem skupił się na temacie review bombingu, czyli celowym działaniu użytkowników w celu wpłynięcia na średnią ocen danej produkcji. Skąd to się bierze? Jak zapatrują się na to deweloperzy? Jak tłumaczą się ludzie, którzy zakładają setki kont, by zbombardować oceny? Które gry najbardziej ucierpiały? I co przyniesie w tej kwestii przyszłość? Niektóre rozwiązania, by temu zapobiec, są na wyciągnięcie ręki. A kojarzycie taki tytuł jak Ghostrunner? Polacy z All in! Games, wydawcy gry, wierzą, że będzie to kolejny hit na miarę Wiedźmina, Dying Light i Frostpunka. Czy rozwijający się w zastraszającym tempie wydawca stanie się za chwilę firmą o potencjale CD Projekt RED tudzież Techlandu? Miałem okazję szczerze porozmawiać z Piotrem Żygadło, CEO All in! Games, który nie unikał trudnych pytań. W drugim wywiadzie rozmawiamy z kolei z twórcami remake’u pierwszej Mafii, czemu towarzyszy zapowiedź gry. Idealna przed wrześniową premierą. 

Dział recenzji w tym numerze napędzają okładkowy Wasteland 3 (kod recenzencki dostaliśmy pierwsi w Europie), Battletoads (wraz z genezą marki i wspominkami o Wojowniczych Żółwiach Ninja i Pegasusie), UFC 4, Hyper Scape od Ubisoftu, remake Destroy All Humans! (opisujemy przy okazji kosmiczne kino klasy Z z „Crittersami” na czele) czy Grounded. Mamy też kolejnego kandydata do kategorii „dla koneserów brązu” – Fast & Furious Crossroads. Do takich gier to producenci powinni nam dopłacać, a wersja Deluxe kosztuje na PSN ponad 400 złotych! Swoje trzy grosze do działu recenzji dorzucił Mazzi i zabrał się za tytuł, w którym fizyka piersi jest lepsza niż w Dead or Alive. Co to za gra? Zgadujcie! W Retro tym razem dość nietypowa historia serii Crysis, która powinna dziś być marką tak silną jak Call of Duty czy Battlefield, a stara się jedynie zwrócić na siebie uwagę remasterem pierwszej części gry na… Switcha. Czy pójdzie na nim Crysis? To też sprawdziliśmy. 

W Zgrentgenie redaktorów podburzył z kolei pewien artykuł sugerujący, że z gier się wyrasta. No to wsadzili kij w mrowisko. W numerze kontynuujemy też opowieści pana Stanisława Perka, który opowiada, jak prowadził jeden z najbardziej popularnych salonów gier w Krakowie, przeganiał z niego Cyganów i zatrudniał profesjonalnych bokserów do ochrony. Konsolite w tekście „Cloneality!” przypomniał o tym, jak wiele firm na przestrzeni lat próbowało kopiować Mortal Kombat. Dacie wiarę, że robiło to też Naughty Dog, twórcy The Last of Us? A kopiowano na różne sposoby, wliczając w to tak dziwne wykończenia rywali jak Nudeality czy zamiana w… kupę. Z pewnością zainteresuje Was też rzadko podejmowany temat utylizacji i recyklingu sprzętu i gier. Jak wygląda w Polsce i na świecie kwestia niedziałających konsol? Jakie programy dla takich „odpadów” oferują firmy produkujące sprzęt? I jakie szkodliwe substancje zalegają w samych sprzętach, które kurzą się na strychach i w piwnicach? A skoro już jesteśmy przy ciemnych piwnicach – Myszaq w tym numerze przygląda się najlepszym i najbardziej obiecującym twórcom filmowych horrorów w Polsce. 

W numerze znajdziecie też testy potężnego monitora dla konsolowych graczy od Philipsa oraz next-genowej kierownicy Logitech G923 z genialną funkcją TrueForce. A już za chwileczkę, za momencik będziemy testowali PlayStation 5 i Xbox Series X. Stay tuned i miłego czytania.

PSX Extreme 277 Premiery konsol

PSX Extreme 277 Review Bombing

PSX Extreme 277 Wymiary

PSX Extreme 277 All in Games

PSX Extreme 277 Wasteland 3

PSX Extreme 277 Odpady technologiczne

PSX Extreme 277 Crysis

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

Premiery minionej ery
Gry nie z tego wymiaru
Review bombing – bomba w górę

CO NOWEGO

Godfall
FIFA 21
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes
Wywiad z Piotrem Żygadło (All in! Games)
Logitech G923 – test kierownicy
Philips Momentum 558M1 – test monitora
Mafia: Definitive Edition

RECENZJE

Battletoads
Creaks
Crysis Remastered
Destroy All Humans!
Dying Light: Hellraid
EA Sports UFC 4
Fairy Tail
Fast & Furious Crossroads
Grounded
Hellpoint
Hyper Scape
Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate
Kandagawa Jet Girls
Maid of Sker
Metamorphosis
Mortal Shell 
Othercide
Panzer Paladin
Pathfinder: Kingmaker Definitive Edition
Peaky Blinders: Mastermind
Relicta
Skater XL
Tannenberg
The Eternal Castle [REMASTERED]
Wasteland 3

HARDKOR

Żabia grobla
Inwazja tandety z kosmosu
Odpady i utylizacja elektronicznej rozrywki
Zgrentgen – Czy z gier się wyrasta? 
Myszaq lubi

RETRO

Niedźwignięty Crysis
Lew salonowy, czyli jak zostałem salonowcem 
Cloneality! – jak kopiowano Mortal Kombat

FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Comix Zone
Prenumerata
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru wrześniowego wysyłamy we wtorek 25 sierpnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie.

Tagi: Psx extreme