Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.08.2020 09:16
Netflix
644V

High Score. Netflix pokazuje początki RPG i sieciowego multiplayera. Fragmenty chwalonego serialu

Nowy serial dokumentalny Netflixa jest już dostępny w ofercie rzeczonej platformy VOD. Produkcja jest wyjątkowo ważna z naszej perspektywy - to opowieść o początkach rozwoju gier wideo.

Jeszcze kilka dni temu można było pomyśleć, że Netflix mizernie promuje swój 6-odcinkowy serial "High Score: Złtoa era gier". Produkcja dorobiła się bowiem tylko jednego, krótkiego trailera. Temat jest arcyciekawy i bardzo chwytliwy (początki gier wideo), więc ktoś się chyba zreflektował i stworzył kolejne materiały wideo , promujące "High Score".

Netflix prezentuje na swoim youtube'owym kanale fragmenty serialu "High Score". To przede wszystkim klip o wprowadzeniu pierwszych obrazków do gier, które wcześniej opierały się wyłącznie na tekście i symbolach ASCII. Kolejny fragment "High Score" opowiada o przejściu od podręcznika Dungeons & Dragon do pierwszych komputerowych RPG-ów. Na deser mamy natomiast wypowiedzi m.in. Johna Romero, który opowiada o narodzinach sieciowego multiplayera. Drogę do takiego stylu zabawy torowały pierwsze strzelaniny FPP, tworzone przez id Software.

Włączyliście już "High Score" na Netflix? Jak oceniacie ten serial dokumentalny?

Źródło: YouTube

Tagi: high score netflix serial