Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.08.2020 12:35
gracze
956V

Gracze to 40% ludności całego świata. Półtora miliarda z nich to Azjaci

3.1 miliarda osób na świecie to gracze, co stanowi 40% ludności całego świata. Na czym najchętniej gramy? Zerknijcie na raport DFC Intelligence.

DFC Intelligence przygotowało nowy raport skupiający się na ilości graczy na świecie. Według badań, nasza społeczność liczy już 3.1 miliarda osób na całym świecie, co stanowi 40% ludności całego świata.

1.5 miliarda graczy to osoby najczęściej bawiące się jednocześnie na komputerach osobistych oraz konsolach. Odbiorców nie grających na PC, a jedynie na konsolach, to jedynie 8% - firma analityczna zaznacza jednak, że to właśnie posiadacze jedynie konsoli PlayStation 4 lub Xbox One najwięcej wydają na gry video.

Najwięcej graczy (niespełna półtora miliarda) mieszka w Azji. W Europie fanów gier video mamy 668 milionów, w Ameryce Łacińskiej 383 miliony, a w Ameryce Północnej jedynie 261 milionów. 

Warto jeszcze wspomnieć o osobach bawiących się w różne mobilne tytuły. Jest ich około 1.6 miliarda, a 53% z tejże liczby to Azjaci, a 17% Europejczycy. Szczególnie popularnym tytułem na wschodzie jest mobilny PlayerUnknown's Battlegrounds, który, mimo paru lat, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Źródło: https://www.ign.com/articles/three-billion-people-worldwide-now-play-video-games-new-report-shows

Tagi: gry ilość graczy