Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.08.2020 08:40
miles-morales
855V

Spider-Man: Miles Morales „ma dużo serca i jest kompletną historią” - twórca o grze

Dyrektor kreatywny gry Spider-Man: Miles Morales opowiedział, czym jest jego projekt.

Od oficjalnego ujawnienia Marvel's Spider-Man: Miles Morales nikt nie wiedział, czym tak naprawdę będzie ów projekt - czy pełnoprawną produkcją, czy rozszerzeniem do wydanego w 2018 roku Marvel's Spider-Man (2018), czy też krótkim spin-offem. Początkowo Sony nazywało grę rozszerzeniem i udoskonaleniem poprzedniej odsłony marki. Parę godzin później dowiedzieliśmy się, że Spider-Man: Miles Morales jest jednak oddzielną grą, którą rozmiarem można spokojnie porównywać do Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Wczoraj w tej sprawie głos zabrał dyrektor kreatywny rzeczonego projektu, czyli Brian Intihar, który stwierdził, że nadchodząca przygoda Człowieka-Pająka ma dużo serca i jest kompletną historią Milesa Moralesa. 

UWAGA NA SPOILERY!

Intihar stwierdził, że jego ekipa od samego początku wiedziała, że Miles Morales zostanie ugryziony przez pająka pod koniec Spider-Mana z 2018 roku. Insomniac Games zamierzało przez większość rozgrywki zapoznawać nas z bohaterem, abyśmy mogli go wystarczająco polubić, a także zrozumieć, zanim jeszcze stał się Człowiekiem-Pająkiem. 

Dyrektor kreatywny spin-offu na sam koniec wspomniał, że Sony w pełni poparło ich pomysł - Insomniac Games dostało zielone światło.

Jednym z powodów, dla których ogłosiliśmy spin-offa było, miejmy nadzieję, przekonanie ludzi, że "To teraz Miles Morales jest Spider-Manem. To, że możemy nim zagrać?" Na szczęście, Sony Worldwide Studios kupiło Insomniac Games i było "w pełni zaangażowane w ten pomysł".

Dla przypomnienia - rzeczona produkcja zadebiutuje pod koniec bieżącego roku jedynie na konsolach PlayStation 5.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/08/15/spider-man-miles-morales-full-arc/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment