Iza Łęcka Iza Łęcka 11.08.2020 10:18
PlayStation Store bez męczącego błędu
3280V

PlayStation Store bez dokuczliwego błędu. Sony naprawiło sklep przed premierą PS5

Jeszcze przed premierą PS5 na PlayStation Store pojawiła się ważna aktualizacja. Obecnie gracze mogą zakupić produkcje, które są częścią abonamentu lub wcześniej znajdowały się przykładowo w PS Plus. Wcześniej pojawiał się błąd, który uniemożliwiał zakup wielu tytułów.

Od lat gracze użytkujący PlayStation 4 informowali o niedogodności pojawiającej się na PlayStation Store. Za sprawą usterki, nie można było dokonywać zakupu gier znajdujących się w ramach jednej z usług (PlayStation Plus lub PlayStation Now).

Opisywany błąd wielokrotnie psuł plany sympatykom marki PlayStation, którzy pomimo posiadania subskrypcji, planowali zakupy, o czym było informowane Sony. Obecnie w PlayStation Store pojawiają się trzy opcje nabycia licencji: standardowy zakup, PS Plus i PS Now.

Co więcej, niektórym graczom nie był obcy bug, przez który nie mogli pobrać gry z PS Plus, której pudełkową wersję wcześniej posiadali. Na ich koncie znajdowała się stara licencja (fizyczna), przez co uniemożliwione zostało dodanie pozycji do swojego koszyka. Ten błąd nie pojawiał się u wszystkich klientów, ale Sony musiało usuwać go manualnie po zgłoszeniach.

Z wszelkimi z wymienionych niedogodności gracze już nie powinni się spotykać, dzięki czemu można wygodnie pobierać i kupować gry – niezależnie od ich dostępu w ramach sieciowych usług Sony.

Jeżeli interesują Was tematy dotyczące PlayStation – sprawdźcie nowe Funko POP-y lub darmową zawartość do Call of Duty: Warzone.

PlayStation Store bez błędu - 3 licencje

Źródło: https://playfront.de/playstation-store-bug-nach-jahren-endlich-behoben/
https://www.psu.com/news/ps-store-is-now-able-to-recognise-multiple-licenses/

Tagi: playstation store ps4 psn sony