Iza Łęcka Iza Łęcka 11.08.2020 07:37
FIFA 21
6561V

FIFA 21 bez oczekiwanej funkcji. Twórcy zamykają platformy i generacje

EA Sports zdradza kolejne nowości przygotowywane dla tegorocznej piłki nożnej, jednak gracze nie mogą liczyć na jedną z najważniejszych funkcji. FIFA 21 nie pozwoli grać ze znajomymi z innych platform.

9 października będzie dniem debiutu tegorocznej FIFA 21, a ponieważ do wskazanej daty pozostało coraz mniej czasu, twórcy coraz śmielej przybliżają nowości w rozgrywce czy też trybie FIFA Ultimate Team. Przed nami jeszcze kilka pokazów, podczas których niestety nie usłyszymy o jednej z najbardziej wyczekiwanych funkcji – cross-platformowych meczach.

W 2020 roku nawet mniejsi deweloperzy nie zamykają się na jedną platformę, a pragną integrować i skupiać graczy z różnych urządzeń na wspólnych serwerach, jednak odmiennie prezentuje się owa kwestia u takiego giganta jakim jest EA Sports.

Deweloperzy zamykają nie tylko platformy, ale również generacje. Jeśli więc przejdziemy na next-gena, a nasz znajomy nie kupi nowej konsoli – nie zagramy już wspólnych spotkań. Wiadomość jest fatalna zważywszy na fakt, że nie każdy będzie mógł od razu pozwolić sobie na nabycie nowego sprzętu, co może mocno ograniczyć dostęp do wspólnej zabawy w gronie kumpli.

Gracze mają powody do narzekań: choć FIFA 21 nie otrzyma cross-platformowych i cross-generacyjnych spotkań, market FIFA Ultimate Team będzie dostępny pomiędzy urządzeniami – sympatycy piłki nożnej EA korzystający z PS4 i PS5 będą mogli kupować te same karty, ale będą wspólnie rywalizować o paczki.

Źródło: Twitter: EAFIFADirect

Tagi: EA SPORTS Electronic Arts FIFA 21 fifa ultimate team