Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.08.2020 20:33
Control, Alan Wake i niezapowiedziana gra w jednym uniwersum
945V

Control, Alan Wake i niezapowiedziana gra w jednym uniwersum

Control otrzyma niedługo kolejne fabularne rozszerzenie, które będzie bezpośrednio nawiązywać do innej gry studia Remedy - Alan Wake. Tym ruchem twórcy chcą zapoczątkować nowe uniwersum, do którego mają należeć 3 gry: Control, Alan Wake i niezapowiedziana jeszcze produkcja.

Jeszcze w tym miesiącu Control ma otrzymać drugie rozszerzenie fabularne. Jego tytuł  to AWE, a swoją treścią ma bezpośrednio nawiązywać do innej gry studia Remedy Entertainment - Alan Wake. Wspomniane rozszerzenie ma trafić do rąk graczy 27 sierpnia tego roku. Poniżej znajdziecie zwiastun.

Jak się okazuje, nie tylko Alan Wake będzie bezpośrednio łączyć się z Control. Do tego duetu ma dołączyć jeszcze niezapowiedziana gra, o czym na oficjalnej stronie poinformował dyrektor kreatywny studia, Sam Lake.

To co wydarzyło się w Alan Wake z 2010 roku, jest jedną ze spraw badanych przez Federalne Biuro Kontroli. Rozszerzenie AWE to pierwszy raz kiedy obie gry oficjalnie się łączą w historii studia Remedy. (...)

To jednak tylko skromny początek. Ciężko pracujemy nad przyszłą grą Remedy, której akcja rozegra się w tym samym uniwersum.

Jeśli graliście w Control i czytaliście większość napotkanych notatek i wpisów, najpewniej trafiliście na niejedno nawiązanie do wspomnianej wyżej gry. Jak jednak wynika ze słów Sama Lake'a, studio chce, aby nie były to jedynie nawiązania. Jeśli chodzi o nową grę Remedy, ponadto że powstaje, nie ma więcej informacji. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Oprócz tego, w artykule pojawiła się informacja, że na nowe DLC będziemy mogli zerknąć 13 sierpnia. Twórcy zaprezentują pierwsze 15 minut.

Źródło: https://www.remedygames.com/awe-the-first-remedy-connected-universe-crossover-event/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment