Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.08.2020 08:30
Final Fantasy VII Remake sprzedaż
819V

Final Fantasy VII Remake sprzedaje się świetnie. Od kwietnia rozeszło się już ponad 5 milionów kopii gry

Square Enix pochwaliło się właśnie wynikami sprzedaży ich najnowszego hitu, a więc odświeżenia siódmej odsłony serii Final Fantasy. Trzeba przyznać, że liczba może robić wrażenie. 

Final Fantasy VII Remake to bardzo udane odświeżenie kultowej gry, będącej hitem sprzed dwóch dekad (w którego wersję HD możecie zagrać w Xbox Game Pass). W związku ze świetnym przyjęciem pierwszej części twórcy chcą płynąć na fali i spieszą się z wydaniem kolejnej - prace idą pełną parą

Już w kwietniu głośno było wynikach sprzedaży, gdy okazało się, że bardzo szybko dobito do 3.5 miliona sprzedanych kopii. Teraz, jak przekazała ekipa ze Square Enix, liczba egzemplarzy (zarówno fizycznie, jak i cyfrowo) wzrosła do ponad 5 milionów. Jest to wynik bez wątpienia zadowalający, choć daleki od Final Fantasy XV, które potrzebowało na to zaledwie 24h. 

Warto jednak zaznaczyć, że Final Fantasy VII Remake ukazało się wyłącznie na PlayStation 4, a na konsolę od Microsoftu ukaże się ewentualnie dopiero w kwietniu 2021 roku, gdy zejdzie roczny okres wyłączności na sprzęt Sony. Można spodziewać się, że sprzedaż wzrośnie wtedy gwałtownie o kolejne kilka milionów. 

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-crosses-5-million-in-digital-sales-and-worldwide-shipments

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix