Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2020 19:22
PS5 i XSX
2780V

PS5 ma osiągnąć znacznie lepsze wyniki od Xboksa Series X. DFC Intelligence przewiduje dominację

DFC Intelligence opublikowało nowy raport, według którego Xbox Series X na początku będzie radzić sobie lepiej od PS5, ale sytuacja zmieni się bardzo szybko. W kolejnych latach PlayStation 5 ma osiągać „znacznie lepsze wyniki” od konsoli Microsoftu.

DFC Intelligence już w marcu informowało o bardzo dobrych analizach dla Sony. Zdaniem specjalistów PS5 ma być „najlepiej sprzedającą się konsolą”, a dwa miesiące temu przedstawiciele firmy ponownie wspomnieli o przewadze japońskiego sprzętu.

Teraz analitycy przedstawili nowy raport, w którym podkreślają, że choć Xbox Series X zaliczy lepszy start od PlayStation 5, to jednak w kolejnych latach PS5 ma osiągać około dwukrotnie lepsze wyniki od next-genowego Xboksa. Taka sytuacja ma prezentować się przynajmniej do 2024 roku.

„W ostatnich miesiącach stało się jasne, że Sony i Microsoft realizują dwie bardzo różne strategie w branży gier. Prawdopodobnym rezultatem jest to, że nadchodzące PlayStation 5 powinno znacznie wyprzedzić Xboksa Series X. Jednak Microsoft może mieć długoterminowy, zwycięski plan.

Najnowsze prognozy DFC Intelligence dotyczące konsol do gier przewidują, że PlayStation 5 wyprzedzi Xboksa Series X w liczbie 2 do 1. PS5 będzie prawdopodobnie trzecią platformą, która osiągnie 100 milionów sprzedanych jednostek.”

DFC Intelligence podkreśla, że choć Microsoft stara się jak tylko może, to jednak „konsumenci zdecydowanie preferują markę PlayStation”. Są to wyłącznie prognozy, ale z jednym trzeba się zgodzić – na nowej generacji zobaczymy dwie różne strategie walki o klientów.

PS5 i Xbox Series X sprzedaż

Źródło: https://wccftech.com/ps5-expected-to-significantly-outperform-xbox-series-x-says-dfc-intelligence/

Tagi: dfc intelligence playstation 5 ps5 sprzedaż Xbox Series X XSX