Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2020 19:23
PS5 PS4
2595V

PS5 ma uruchomić wszystkie gry z PS4. Sony zajmuje się testowaniem biblioteki

Sony nie przedstawiło ostatecznych szczegółów dotyczących Wstecznej Kompatybilności, ale sytuację postanowił wytłumaczyć Lance McDonald. Znany modder otrzymał informacje dotyczącą włączania gier z PS4 na PS5.

Sony ujawniło już szczegóły dotyczące korzystania z akcesoriów z PlayStation 4 na PlayStation 5, ale wciąż brakuje nam kilku konkretów. Jedną z wciąż niepewnych sytuacji pozostaje Wsteczna Kompatybilność i choć firma kilkukrotnie zapowiadała, że PS5 zapewni nam rozgrywkę z gry w PS4, to jednak wciąż nie znamy ostatecznych szczegółów.

Lance McDonald (to on odkrył emulator PlayStation na PlayStation 4 oraz znalazł świetny Easter Egg w God of War) otrzymał szczegóły dotyczące oczekiwanej funkcji i jego zdaniem – PS5 uruchomi wszystkie gry z PS4.

McDonald jest pewien, że PlayStation 5 bez problemu włączy wszystkie gry z PlayStation 4 i choć Sony zajmuje się teraz sprawdzaniem biblioteki, to jednak gracze otrzymają możliwość uruchomienia nawet tych produkcji, które nie zostaną oficjalnie zatwierdzone przez Sony.

Musimy zaczekać na potwierdzenie tej informacji, ale jeśli Sony faktycznie zapewni pełne wsparcie Wstecznej Kompatybilności z wciąż aktualnej generacji, to na pewno znajdzie się wielu graczy, którzy chętnie włączą swoje ulubione tytuły na next-genie.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-will-run-all-ps4-games-without-per-game-whitelisting-report/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 ps5 sony wsteczna kompatybilność