Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2020 13:19
Netflix
1041V

Netflix wprowadza opcję wyboru prędkości odtwarzania filmu

W 2019 roku pojawiły się wieści, że Netflix eksperymentuje z opcją wyboru prędkości odgrywania filmów. Wieści te wywołały wiele kontrowersji i spory opór ze strony sławnych, hollywoodzkich twórców.

Netflix nie ugiął się pod krytyką i po fazie testów ma zamiar wprowadzić opcję wyboru prędkości odgrywania filmów na swojej platformie.

Najpierw stanie się to, jak donosi serwis Verge, tylko na smartfonach. W pierwszej kolejności możliwość wyboru prędkości odtwarzania otrzymają posiadacze hardware'u z systemem Android. Po pewnym czasie opcja pojawi się też na iOS.

Poznaliśmy już prędkości, z jakimi będziemy mogli odtwarzać materiały na Netflixie. Pojawią się dwie możliwości zwolnienia filmu czy serialu i dwie opcje ich przyspieszenia. Opcję trzeba będzie wybierać przy każdym nowym materiale (funkcja nie będzie się zapisywać i w każdym nowym materiale powróci do domyślnej szybkości).

Wprowadzane prędkości odtwarzania na urządzeniach mobilnych:

  • x0,5
  • x0,75
  • x1,25
  • x1,5

Póki co Netflix nie planuje wdrożenia takich opcji w swojej apce telewizyjnej. Aktualnie nie są prowadzone w tym kierunku nawet testy.

Co warto podkreślić - są grupy, które z wielkim entuzjazmem przyjmują te wieści. To przede wszystkim stowarzyszenia osób posiadających problem ze słuchem, które od dawna prosiły o możliwość zwolnienia odgrywanego materiału, by mieć więcej czasu na przeczytanie napisów w dynamicznych scenach.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/7/31/21348693/netflix-playback-speed-slow-fast-mobile-android-web-tv-streaming

Tagi: netflix seriale tv vod