Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 31.07.2020 14:41
ea
757V

EA przygląda się studiom z wielkim talentem

Dyrektor ds. finansów w Electronic Arts, Blake Jorgensen, oznajmił, że amerykańska firma przygląda się bacznie utalentowanym zespołom.

Electronic Arts ostatnio lekko zawodzi graczy. Najpierw nieudane cyfrowe wydarzenie, jakim było EA Play Live 2020, a potem bardzo dziwne okładki pudełkowe z nadchodzącej odsłony licencjonowanej, piłkarskiej serii FIFA. 

Podczas ostatniej konferencji, dyrektor ds. finansów amerykańskiej firmy, Blake Jorgensen, wypowiedział się na temat wykupowania praw do różnych marek, czy też studiów, które tworzyłyby odsłony najpopularniejszych IP EA. Jorgensen oznajmił, że on, jak i inni dyrektorzy rzeczonej firmy, są zainteresowani kupnem nowych ekip, twierdząc, że zawsze bacznie przyglądają się utalentowanym deweloperom. Dyrektor ma nadzieję, że uda się jego firmie w przyszłości powiększyć bazę o kolejne zespoły.

Przedstawiciel dodał na sam koniec, że przygląda się każdemu studiu wystawionym na sprzedaż. Może to oznaczać, że „Elektronicy” patrzą na wystawione na sprzedaż Warner Bros. Interactive, czyli twórców popularnej serii Batman. Być może Amerykanie dogadają się ze spółką AT&T.

 

Źródło: https://gamingbolt.com/ea-cfo-says-company-more-interested-than-ever-in-studio-acquisitions

Tagi: ea kupowanie studiów