Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2020 10:07
S.T.A.L.K.E.R. 2 Xbox Series X
1069V

STALKER 2 na Xbox Series X może działać w 120 klatkach na sekundę. Microsoft wspomina też o ray tracingu

Podczas ostatniego Xbox Games Showcase potwierdzono przyszłoroczną premierę STALKER-a 2. Gra będzie dostępna na Xboksie Series X i PC, tymczasem zgodnie z najświeższymi nowinami – na konsoli Microsoftu będziemy mogli doświadczyć Czarnobyla w 120 klatkach na sekundę.

Na Xbox Games Showcase nie brakowało ciekawych produkcji, choć jedną z najciekawszych propozycji był zdecydowanie STALKER 2. GSC Game World już wcześniej potwierdziło prace nad tytułem, ale podczas imprezy Microsoftu przedstawiono pierwszy zwiastun. Amerykański producent zapewnił sobie czasową ekskluzywność – gra będzie na początku dostępna na PC i Xboksie Series X.

Deweloperzy nie ujawnili jeszcze kompletnych informacji dotyczących rozdzielczości, płynności animacji czy wykorzystywanych technologii, choć pierwsze smaczki mógł zdradzić Microsoft. Na witrynie STALKER-a 2 przygotowanej przez Microsoft pojawia się wzmianka o „optymalizacji dla Xboksa Series X”.

Zgodnie z udostępnionymi wiadomościami, deweloperzy korzystający z devkitów Microsoftu mają skorzystać z wyjątkowych możliwości next-genowego Xboksa. Będą to między innymi „niezrównane czasy ładowania”, poprawiona oprawa czy też „częstotliwość odświeżania obrazu do 120 fps”. W informacji dodano także ikonkę ray tracingu oraz 4K Ultra HD.

Szczegóły nie zostały potwierdzone przez twórców, ale S.T.A.L.K.E.R. 2 może być jedną z wizytówek Microsoftu w 2021 roku.

STALKER 2 Xbox Series X Ulepszenia

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/stalker-2-could-offer-frame-rates-of-up-to-120fps-/1100-6480331/

Tagi: GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2 xbox series x