Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 04.04.2012 10:38
Kingdom Hearts potrwa jeszcze z 10 lat?
512V

Kingdom Hearts potrwa jeszcze z 10 lat?

Tetsuya Nomura, twórca Kingdom Hearts, udzielił kilku ciekawych komentarzy w najnowszym numerze Famitsu, co odbyło się w ramach specjalnego materiału poświęconego serii.

xxxxx

Szczególnie ciekawe wydają się w nim dwa komentarze. W jednym Nomura starał się przewidzieć przyszłość, wyrażając pogląd, iż myśli, że za jakieś 10 lat seria może doczekać się definitywnego zakończenia. Nie będzie to zatem coś w stylu "końca sagi Xehanorta", co rzekomo ma mieć miejsce w KH3, ale koniec uniwersum tak w ogóle. Na razie jednak, jak sam mówi, będzie je rozwijał dopóki starczy wszystkim pomysłów.

 

Druga wypowiedź dotyczy Kingdom Hearts 0. Wprawdzie Birth By Sleep to prequel pierwszej części, lecz wg Nomury jest powód dla którego nie nosi on numeracji. Warto tu więc zaznaczyć, że to co mówi jest to szczególnie ciekawe w kontekście ukrytego zakończenia wydanego w zeszłym tygodniu KH3D.

 

W jeszcze innych wyłuskanych przez japońskie strony wypowiedziach, Nomura twierdzi np., że fabuła KH 358/2 Days jest dobrze oceniania pośród fanów serii. Pytanie akurat o ten tytuł wbrew pozorom ma znaczenie, gdyż jest to jedyna część do której scenariusz napisał on sam.

Tagi: kingdom hearts Square Enix Tetsuya Nomura