Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.07.2020 17:48
cyberpunk 2077
4244V

PS5 vs. XSX - konsola Microsoftu nie istnieje w UK. Polskie gry są mocno wyczekiwane w Wielkiej Brytanii

3 tysiące graczy wzięło udział w badaniu na temat branży gier video. Wyniki ankiety są lekko szokujące.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania na temat naszej branży za pośrednictwem kanałów internetowych związanych z MCM Comic Con. W ankiecie wzięło udział ponad 3 tysiące graczy w różnych przedziałach wiekowych - najwięcej, bo aż 48% osób, kwalifikowało się do kategorii 25-34 lata. 58% ankietowanych to mężczyźni, a 38% to kobiety. Reszta, czyli 4%, to osoby niesklasyfikowane.

Wyniki badań są wstrząsające, bowiem 84% odbiorców, na pytanie, którą next-genową konsolę mają zamiar kupić, wybrało PlayStation 5. Jedynie 16% ankietowanych graczy ma zamiar pójść za Microsoftem, wybierając Xboksa Series X. Pojawiła się także kwestia, kiedy potencjalny zakup miałby się odbyć - 37% przepytywanych stwierdziło, że w okolicach premiery, 9% w ciągu miesiąca od premiery, 12% w przeciągu trzech miesięcy od premiery, a 26% minimum sześć miesięcy po premierze. Widać więc, że jedna czwarta odbiorców ma zamiar poczekać, aż next-genowe sprzęty będą trochę tańsze i niepodatne na systemowe błędy, które z pewnością pojawią się w wersji 1.0.

Badacze zapytali również o to, na jakie gry video najbardziej czekają ankietowani. Ku zdziwieniu, na pierwszym miejscu znalazła się rodzima produkcja od CD Projekt RED - Cyberpunk 2077, zdobywając aż 43% głosów, co jest świetnym wynikiem, patrząc jak dużo niezłych tytułów zadebiutuje jeszcze w tym roku.

15% wybrało Marvel's Avengers (kolejne zdziwienie, bowiem produkcja Square Enix nie zapowiada się jak na razie dobrze). Na dalszych pozycjach znalazł się Tony Hawk's Pro Skater 1+2Dying Light 2Halo Infinite. Warto zatrzymać się przy najnowszym Halo, bowiem ankieta trwała od 25 czerwca do 2 lipca, więc ankietowani nie mieli szans obejrzeć gameplayu z kolejnej części IP Microsoftu. 

Widać więc, że Brytyjczycy z niecierpliwością czekają na polskie produkcje. Miejmy nadzieję, że nasi rodzimi deweloperzy sprostają oczekiwaniom i dostarczą gry, które powalczą o GOTY, najważniejsze odznaczenie podczas The Game Awards.

Źródło: https://www.mcvuk.com/business-news/over-half-of-gamers-intend-to-buy-a-next-gen-console-within-three-months-of-launch-with-the-ps5-the-clear-favourite/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077