Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 08:09
Psychonauts Xbox One Za darmo
1107V

Psychonauts za darmo na Xboksa One. Microsoft rozdaje ulepszoną grę

Microsoft rozdaje graczom Psychonauts. Posiadacze Xboksów One mają możliwość zapoznania się z kultową produkcją, która otrzymała ulepszenia wykorzystujące możliwości Xboksa One X. Niewątpliwie, jest to jedno z kultowych IP w katalogu amerykańskiej korporacji.

Na Xbox Games Showcase nie otrzymaliśmy zbyt wielu informacji o Psychonauts 2, a mogliśmy jedynie przesłuchać muzyczny zwiastun. Deweloperzy potwierdzili również opóźnienie premiery – tytuł zadebiutuje dopiero w 2021 roku.

Microsoft jednak uśmiechnął się szeroko do graczy, oferując Psychonauts za darmo. Jeszcze nie mamy pewności, co stało się powodem udostępnienia promocji, ale produkcja jest dostępna za darmo dla użytkowników Xboksów One.

Gra Double Fine Productions zadebiutowała w 2005 roku i od tego czasu sympatycy czekali na premierę kontynuacji. Na szczęście, Tim Schafer uzbierał ponad 3,8 mln dolarów na stworzenie pozycji, nad którą od kilku lat pracuje jego zespół – w 2016 roku zakończyła się zbiórka na Figu. Możemy jednak podejrzewać, że zakup studia przez Microsoft przyniósł również zastrzyk finansowy, który pomógł deweloperom w tworzeniu wyczekiwanego tytułu.

Jeśli więc nie mieliście okazji zagrać w oryginalny Psychonauts, to teraz możecie pobrać produkcję za darmo – nie przełączajcie jedynie sklepu na polski, a po prostu odbierzcie grę za darmo. Później możecie przejść na rodzimą wersję Microsoft.com, gdzie będzie widniało „Zainstaluj na moich urządzeniach”.

Źródło: Twitter: Wario64

Tagi: Double Fine Productions (PS2 Majesco Entertainment Psychonauts XBOX) / Budcat Creations (PS2)