Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.07.2020 20:11
Fable
1688V

Fable - Microsoft pokłada ogromną nadzieję w baśniowej grze, zatrudniając wiele znanych twarzy

W sieci pojawiła się lista doświadczonych pracowników, którzy w ostatnim czasie przeszli do PlayGround Games, aby pomóc w tworzeniu nowego Fable.

Fable (2022) było pierwotnie łączone z grą MMO. Plotki, na szczęście, zostały szybko zdementowanie przez dziennikarza Windows Central, więc każdy fan baśniowego IP odetchnął z ulgą. Parę dni później insider będący blisko z Xbox Game Studios ujawnił, że nowe Fable będzie posiadało prawdopodobnie kilka funkcji sieciowych, lecz wciąż będzie to RPG z naciskiem na fabułę dla pojedynczego gracza.

Wygląda na to, że Microsoft pokłada ogromne nadzieje w swojej nadchodzącej produkcji. Playground Games zdobyło w ostatnich miesiącach wielu zasłużonych deweloperów, którzy mają pomóc czwartej pełnoprawnej odsłonie marki wejść do ligi światowej. Są to m.in:

Wyżej wymienione osoby są tymi najważniejszymi. Oprócz nich warto wspomnieć o twórcach takich jak: Scotty Brown (Mass Effect 3), Ian Mitchell (Mass Effect: Andromeda), Sean Eyestone (Metal Gear Solid V: The Phantom Pain).

Nie możemy także zapominać o pracownikach Playground Games, którzy dbali o serię Forza Horizon. Wielu z nich zostało skierowanych do prac nad nowym Fable. Jednym z nich jest Ralph Fulton, który objął funkcję dyrektora kreatywnego oraz Craig Littler, czyli starszy projektant gry.

Patrząc na powyższą listę, Microsoft nie szczędził środków, aby przyjąć do PlayGround Games wiele znanych twarzy, którzy z pewnością pomogą zespołowi przy najnowszym projekcie. Miejmy nadzieję, że studio „dowiezie” dopracowaną produkcję.

Źródło: https://gamingbolt.com/fable-development-team-consists-of-former-rockstar-bioware-ninja-theory-and-ubisoft-devs

Tagi: Fable (2022) microsoft PlayGround Games