Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2020 08:58
Superhot
757V

Superhot: Mind Control Delete z dziwnie wydłużonym zakończeniem. Zirytowani gracze wymogli patch

Twórcy gier indie prześcigają się w dziwnych i oryginalnych pomysłach. Ta kretywność czasami jednak idzie być może trochę za daleko. Tak jak w przypadku Superhot: Mind Control Delete.

Polska ekipa Superhot Team postawiła na motyw, który zirytował wielu graczy. Po przejściu Superhot: Mind Control Delete należy bowiem odczekać 8 godzin, aby zobaczyć ostatnią sekwencję gry i "listę płac". By zegar odmierzał czas, gracze muszą pozostawać na ekranie produkcji (tytuł nie może działać w tle).

Marcin Surma zwierzył się w wywiadzie dla Eurogamera, że deweloperzy chcieli, by 8-godzinne oczekiwanie było "doskonałą okazją do refleksji i odpoczynku po zaliczeniu gry". Fanom taka koncepcja się jednak nie do końca spodobała. Deweloperzy w związku z krytyką wprowadzili do Superhot: Mind Control Delete patch skracający czas oczekiwania z 8 do 2,5 godziny. Póki co aktualizację wprowadzono tylko na PC ze względu na fakt, że komputery przechodziły w tryb uśpienia, co czasem powodowało uszkodzenie pliku z savem w Superhot: Mind Control Delete. Posiadacze konsol muszą nadal czekać 8 godzin.

Abstrahując od kontrowersyjnego zakończenia w Superhot: Mind Control Delete, trzeba powiedzieć, że gra, która dla posiadaczy pierwszego Superhot jest darmowa, stała się kolejnym sukcesem polskiego studia. O mocnych ocenach w recenzjach pisaliśmy szerzej w tym miejscu.

Źródło: https://www.thegamer.com/superhot-mind-control-deletes-weird-ending-has-received-a-patch/

Tagi: SUPERHOT Team Superhot: Mind Control Delete