Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 20:30
far cry 6
2805V

Far Cry 6 w 4K na Xbox Series X i PS5. Ubisoft wyjaśnia zamieszanie

Ubisoft oficjalnie potwierdził, że wersja 4K będzie dostępna na Xbox One, Xbox Series X, PC, PS4 oraz PS5. 

Tydzień temu wybuchło zamieszanie, które sugerowało, że zapowiedziany na Ubisoft Forward Far Cry 6 miałby obsługiwać rozdzielczość 4K jedynie na konsolach Microsoftu. Osoby odpowiedzialne za PR we francuskiej firmie nie miały jeszcze parę dni temu danych, aby odpowiedzieć, czy PS5 obsłuży ową rozdzielczość.

Sprawy w swoje ręce wzięła redakcja Culturedvultures, która postanowiła skontaktować się z przedstawicielami Ubisoftu, aby wyjaśnić zamieszanie wokół Far Cry'a 6. Dziennikarze dostali wiadomość potwierdzającą, iż wersja 4K będzie dostępna także na komputerach osobistych i konsolach Sony, a nie tak, jak niektórzy sądzili, jedynie na konsolach Microsoftu.

Jest to dosyć niezrozumiała sytuacja, bowiem osobiście nie rozumiem, dlaczego Ubisoft nie wspomniał od razu o tejże wersji w swoich grafikach promocyjnych, skoro i tak od początku było wiadomo, że gracze z obu obozów dostaną możliwość zabawy w jak największej rozdziałce.

Warto wspomnieć, że szósta pełnoprawna odsłona doczeka się usprawnień (z naciskiem na te graficzne) na Xboksa Series X i PlayStation 5, ponieważ jest tworzona także z myślą o obecnych sprzętach. Podobną drogę obrało chociażby CD Projekt RED w związku z Cyberpunk 2077.

Źródło: https://culturedvultures.com/ubisoft-confirms-far-cry-6-will-be-4k-on-ps4-ps5/

Tagi: Far Cry 6 Ubisoft