Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.07.2020 15:29
stalker 2
845V

STALKER 2 najpopularniejszym tytułem na prezentacji Xbox Game Showcase

Materiał prezentujący nowego STALKERA podbija dział gamingowy na platformie YouTube, zostawiając daleko w tyle prezentację nowego Fable czy gameplay z Halo Infinite.

Nikt z nas nie spodziewał się, że S.T.A.L.K.E.R. 2 trafi na next-genowe urządzenia Microsoftu, a tym bardziej, że pojawi się na prezentacji Xbox Game Showcase. Świetnym potwierdzeniem tego są wyświetlenia pod udostępnionymi wczorajszego dnia zwiastunami gier, które pojawiły się na cyfrowym show „zielonych”. 

Wydawać mogłoby się, że gameplay z Halo Infinite czy pierwszy oficjalny materiał z nowego Fable miały pozamiatać i opuścić oglądającym przysłowiową koparę. Podobnie myślał zapewne Phil Spencer, umieszczając film z kolejnej części baśniowego IP (które może okazać się być produkcją sieciową) na samym końcu konferencji. Podobnie postąpił chociażby Ubisoft pokazując Far Cry 6 czy Sony przedstawiając Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds.

W przypadku Xbox Game Showcase tak się jednak nie stało, bowiem największe brawa zebrała prezentacja nowego, mocno wyczekiwanego przez fanów postapo STALKER-a 2. Zwiastun rzeczonej gry obejrzało już 872 tysięcy osób, a dla porównania - gameplay z nowego Halo ma 712 tysięcy wyświetleń, trailer Fable 579 tysięcy, trailer nowej Forzy 310 tysięcy, a Avowed (nowe IP Obsidianu) jedynie 195 tysięcy. Taki obrót tylko pokazuje, jak bardzo pożądana była kolejna odsłona STALKER-a, a także jak duża presja ciąży teraz na ukraińskim zespole GSC Game World, odpowiadającym za nadchodzącą mroczną przygodę. Na koniec warto wspomnieć, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine.

 

Źródło: https://gamingbolt.com/stalker-2-youtube-views-surpass-halo-infinite-and-fable

Tagi: GSC Game World S.T.A.L.K.E.R. 2