Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.07.2020 13:04
Wyniki sprzedaży Europa
2168V

Najczęściej kupowane gry w Europie w pierwszej połowie 2020 roku

W Sieci pojawiają się już wstępne wyniki sprzedazy gier z pierwszej połowy 2020 roku, dotyczące rynku europejskiego. Sprawdźmy, jakie produkcje cieszyły się w tym okresie największym zainteresowaniem.

W Europie Animal Crossing: New Horizons i FIFA 20 nie mają sobie równych w kategorii sprzedaży wydań pudełkowych na rynkach europejskich. To właśnie te dwie produkcje rozchodziły się najszybciej w pierwszych 6 miesiącach 2020 roku.

GfK przeprowadziło w ostatnich dniach badanie dotyczące Austrii, Belgi, Węgier, Francji, Niemiec, Holandii, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Danii, Włoch, Norwegii, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Rosji i Hiszpanii. Dzięki temu wiemy już, że dwie najlepiej sprzedające się gry w formie fizycznej w tych krajach to Animal Crossing: New Horizons i FIFA 20.

The Last of Us: Part 2 udało się uplasować na 3 miejscu w europejskim rankingu z pierwszego półrocza. W niektórych państwach najnowszy exclusive od Naughty Dog cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Chodzi o Czechy, Słowację i Szwecję, gdzie to właśnie The Last of Us: Part 2 było największym bestsellerem, wyprzedzającym nawet FIFA 20 i Animal Crossing: New Horizons. Z kolei mieszkańcy Węgier kupili w w pierwszej połowie 2020 roku najwięcej egzemplarzy Grand Theft Auto V, a w Finlandii z innymi tytułami wygrał nieśmiertelny Minecraft.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-07-23-animal-crossing-fifa-the-last-of-us-top-european-game-sales-so-far-this-year

Tagi: europa sprzedaż Sprzedaż gier wyniki