Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2020 14:27
NHL 21
591V

NHL 21 bez dedykowanej wersji na PS5 i Xboksa Series X. Twórcy chcą zapewnić dobrą jakość

Nie możemy liczyć na next-genowe wrażenia na lodowiskach NHL 21. Twórcy zdecydowali się przesunąć premierę i skupiają się wyłącznie na dostarczeniu odpowiedniej rozgrywki na PlayStation 4 i Xboksa One. Na nową generację przyjdzie czas.

Na arenie piłki nożnej widzimy dwa skrajne podejścia. FIFA 21 ma zapewnić szereg nowości i będzie dostępna na dwóch generacjach, a PES 2021 trafi na rynek jako „aktualizacja sezonu” i dopiero w przyszłym roku Konami zaprezentuje next-genowe wydanie.

Twórcy NHL zmierzyli się z problemami spowodowanymi pandemią i z tego powodu zdecydowali się opóźnić premierę. Kolejne części serii debiutowały we wrześniu, ale NHL 21 trafi na rynek dopiero w październiku.

Dodatkowy czas nie pozwoli deweloperom zapewnić next-genowej wersji i choć NHL 21 w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One będzie „kompatybilny” z odpowiednio PlayStation 5 i Xboksem Series X, to nie możemy liczyć na pełne wrażenia związane z wykorzystaniem mocy nowej generacji.

„W przypadku NHL 21 postanowiliśmy skupić się na dodawaniu innowacji i nowych funkcji, a nie na ciężkim zadaniu przeniesienia gry na konsole nowej generacji.”

W 2022 roku powinniśmy zapoznać się już z pełnoprawnym next-genowym wydaniem, ale przynajmniej aktualnie zespół postanowił skupić się na jednej wersji, by zaoferować graczom jak najlepsze wrażenia.

Trzeba przyznać, że jest to uczciwe podejście do klienta, ponieważ nie możemy zapomnieć, że zespół odpowiedzialny za NHL będzie pewnie znacznie mniejszy względem ekipy pracującej nad kolejnymi częściami serii FIFA.

Źródło: https://gamingbolt.com/nhl-21-releasing-in-october-will-be-compatible-with-ps5-and-xbox-series-x

Tagi: EA Sports EA Vancouver Electronic Arts nhl NHL 20 nhl 21