Iza Łęcka Iza Łęcka 21.07.2020 08:50
Xbox Game Pass
1999V

Xbox Game Pass nie trafi na inne konsole. Firmy nie są zainteresowane „pełnym doświadczeniem Xboksa”

Xbox Game Pass będzie dostępny na różnych urządzeniach, ale nie możemy liczyć, że Microsoft zapewni propozycję przykładowo na Nintendo Switchu. W sprawie koncepcji wypowiedział się Phil Spencer, który podkreślił warunki jakie musiałyby zajść, by usługa mogła być udostępniona na innej platformie.

Xbox Game Pass stale zachwyca znakomitymi grami regularnie dodawanymi przez Microsoft (sprawdźcie najnowsze zestawienie), co więcej, korporacja nie ukrywa, że usługa ma być dostępna „na każdym ekranie”. Pomimo iż plany nie ograniczają się wyłącznie do smartfonów i tabletów, gracze nie mogą liczyć na pojawienie się usługi na innych platformach.

W najświeższym wywiadzie udzielonym na łamach witryny Game Star, Phil Spencer odnosi się do tematu wprowadzenia Xbox Game Pass na innych platformach. Szef marki Xbox podkreśla, że nie dojdzie do wspomnianego rozszerzenia zakresu usługi, a głównym powodem jest „brak zainteresowania pełnym doświadczeniem Xboksa” jakie Microsoft pragnie zapewnić poprzez Xbox Game Pass.

„W przypadku innych platform konsolowych chodzi o to, że nie jesteśmy w stanie zapewnić na nich pełnej funkcjonalności Xboksa.”

Co więcej, gracze korzystający z dobrodziejstw usługi przyzwyczajeni są do wszelkich aspektów związanych z całą infrastrukturą Microsoftu – społeczności czy osiągnięć:

„W miejscach, w których wprowadziliśmy Xboksa, takich jak telefony komórkowe, tak jak to robimy teraz z Project xCloud z Xbox Game Pass Ultimate, oraz to co zrobiliśmy z PC, oferujemy nasze pełne doświadczenie Xboksa. Wiemy, że kiedy ktoś gra w jedną z naszych gier na Xboksie, spodziewa się, że będzie miał swoją społeczność Xbox Live, swoje osiągnięcia, natomiast Game Pass staje się [dla niego-red.] opcją, całkowicie dostępną biblioteką tytułów first-party.”

Jak zaznacza Spencer, włodarze innych platform nie są zainteresowani zapewnieniem pewnego doświadczenia Xboksa, natomiast Microsoft jest nastawiony na komfort graczy – bez całej infrastruktury nie można wprowadzić usługi na inne sprzęty:

„Inne konkurencyjne platformy naprawdę nie są zainteresowane posiadaniem pełnego doświadczenia Xboksa na swoim sprzęcie. Ale my jesteśmy tam, gdzie są gracze i podążamy wskazaną drogą”

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/07/phil_spencer_shuts_down_idea_of_xbox_game_pass_coming_to_other_platforms

Tagi: PC xbox xbox game pass xbox one Xbox series x