Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2020 22:30
mixer Xbox One
700V

Xbox One już pożegnał Mixer. Platforma została odłączona od konsoli Microsoftu

Microsoft rozpoczął duże sprzątanie i usunął integrację Mixera z Xboksem One. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że platforma streamingowa amerykańskiej korporacji umiera. Serwis jeszcze działa, ale to raczej dogorywanie.

Microsoft pod koniec czerwca ogłosił zaskakującą wiadomość: firma postanowiła zrezygnować z Mixera. Amerykański gigant mimo to musiał wypłacić miliony streamerom, ale Phil Spencer podkreślił w jednym z wywiadów, że była to dobra decyzja.

Teraz jednak nadszedł ważny moment i najnowsza aktualizacja usunęła z Xboksa One integrację z Mixerem. Jest to interesująca sytuacja dla samej usługi oraz osób streamujących na Mixerze, ponieważ zainteresowani stracili dostęp do wielu potencjalnych widzów.

Microsoft jeszcze przed startem nowej generacji postanowił pozbyć się między innymi Mixera, co było dla wielu graczy sporym zaskoczeniem. Nawet analitycy oczekiwali, że to właśnie streamingowa platforma będzie jednym z elementów, który pomoże korporacji rywalizować z konkurencją na arenie nowej generacji. Jak się jednak okazało, Mixer okazał się zbędny i za kilka miesięcy pewnie nikt już o nim nie będzie pamiętał.

Źródło: https://www.windowscentral.com/latest-xbox-one-update-removes-mixer-console

Tagi: Microsoft mixer xbox one