Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2020 17:27
PS5 DualSense
2305V

PS5 DualSense. Oglądajcie z nami prezentację kontrolera do PlayStation 5

Japoński producent zaskoczył świat prezentując nową wizję na kontroler do swojej next-genowej konsoli. Dzisiaj otrzymamy pełny wgląd w DualSense do PlayStation 5 i firma pokaże urządzenie w ruchu. Będzie to pierwszy oficjalny pokaz pada do PS5.

Na początku kwietnia Sony zaprezentowało pierwsze zdjęcia kontrolera DualSense i przedstawiło koncepcję urządzenia. Firma porzuca rozwijany od lat wygląd DualShocków i zamiast tego stawia na dwukolorowy sprzęt, który w dodatku otrzyma szereg nowoczesnych technologii.

Od kilku dni pojawiały się kolejne przecieki prezentujące pad do PlayStation 5, ale wczoraj Geoff Keighley zaprosił graczy na nowe wydarzenie: organizator Summer Game Fest i The Game Awards otrzymał szansę pokazania światu DualSense.

Pad od PS5 wyróżnia się nie tylko wyglądem. Firma postanowiła zadbać o haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery, a to podobno tylko początek nowoczesnych technologii, którymi został naszpikowany sprzęt. Twórcy za pomocą kontrolera do PS5 mają zapewnić graczom zupełnie nowe doświadczenie i znacząco zwiększyć ich immersję.

Geoff Keighley powinien odpowiedzieć na kilka pytań (jak wygląda tył urządzenia i czy można zamontować dodatkowe przyciski?), więc jeśli zamierzacie oglądać pokaz – zapraszamy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 (pre-show 17:30).

Źródło: YouTube.com

Tagi: dualsense live-stream PlayStation 5 ps5 PS5 DualSense sony