Iza Łęcka Iza Łęcka 15.07.2020 13:32
OPPO
931V

Oppo pokazało ładowarkę 125 W. Smartfon naładowany w 20 minut

Oppo przygotowało nową ładowarkę o mocy 125 W, dzięki której smartfon zostanie naładowany w 20 minut. Chcąc zadbać o jak największy komfort użytkowników i skrócenie czasu ładowania telefonu, producent wykorzystuje nową technologię.

Ładowanie smartfonów dla sporej grupy klientów wciąż wydaje się problematyczne. Nawet najnowocześniejsze sprzęty w trakcie codziennego, mało eksploatującego użytkowania, trzeba podłączyć do ładowarki po maksymalnie dwóch dniach. Oppo znane jest z pracy nad przyspieszeniem ładowania telefonów, czego efekty zaprezentowano już dzisiaj, pokazując 125 W ładowarkę.

Chińczycy przekonują, że smartfon z baterią o pojemności 4000 mAh naładujemy w zaledwie 20 minut, a 20% uzyskamy po około dwóch minutach, więc wynik wydaje się nawet więcej niż zadowalający. By zapewnić, że przy tak szybkim ładowaniu sprzęt nadmiernie nie będzie się nagrzewał, producent przedstawił poziom ciepła smartfonu wskazujący, że tylko jedna część telefonu się nagrzewa. W tym wypadku inżynierowie opracowali autorską technologię.

Wprowadzając ładowarkę 125 W na rynek, Oppo może trafić w gust użytkowników, którzy bardzo intensywnie korzystają ze smartfonów i często brakuje im czasu na pełne ładowanie. 20 minut wydaje się satysfakcjonującym rezultatem. Warto dodać, że firma przedstawiła także ładowarkę bezprzewodową o mocy 65 W.

Sprawdźcie nasze ostatnie recenzje smartfonów Motorola Edge oraz Samsung Xcover Pro.

Źródło: Twitter: oppo

Tagi: 120 w OPPO ładowarka