Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.07.2020 09:40
Unreal Engine next-gen
519V

Unreal Engine reklamowany jako idealne narzędzie dla next-genowych gier

Unreal Engine stał się podstawą dla stworzenia masy gier z aktualnej generacji konsol. Narzędzia wykreowane przez Epic Games stanowią też środowisko dla next-genowych produkcji.

Silnik Unreal się rozwija i wygląda na to, że zostanie z nami jeszcze przez długie lata. Epic Games postanowiło nam o tym przypomnieć w ciekawej reklamie, łączącej grafikę wygenerowaną w środowisku Unreal Engine z motywami live-action. Co z tego wyszło możecie sprawdzić w poniższym materiale wideo.

Epic Games kilka razy w ostatnich miesiącach podkreślało, że najnowsza wersja silnika, czyli Unreal Engine 5, powstaje z myślą o wykorzystaniu największych atutów next-genowych konsol, przede wszystkim PS5.

Twórcy otrzymają dostęp do wczesnej wersji Unreal Engine 5 na początku 2021 roku (obecnie deweloperzy korzystają z Unreal Engine 4.25, który wspiera obie generacje konsol). Epic Games zapewnia, że utrzyma swój model biznesowy. Oznacza to, że tworzenie gier w oparciu o Unreal Engine pozostanie darmowe do momentu wygenerowania przychodu z gry na poziomie 1 miliona dolarów.


W kolejnym materiale wideo Epic Games prezentuje zalety Unreal Engine w tworzeniu next-genowych gier. Filmik przeznaczony jest głównie dla samych deweloperów i firm zainteresowanych skorzystaniem z technologii Unreal Engine 4.25.

Tagi: unreal unreal engine