Iza Łęcka Iza Łęcka 14.07.2020 08:10
Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise
970V

Twórca Deadly Premonition 2 przeprasza, że „zranił osoby transseksualne”. Swery obiecuje poprawę gry

Deadly Premonition 2 zbiera skrajne opinie nie tylko ze względu na spadki animacji oraz błędy –  w nocy Swery odniósł się także do problemu związanego z transpłciową postacią. Deweloper zapowiada naprawę gry.

Już w ubiegłym tygodniu mogliście zapoznać z naszą opinią dotyczącą Deadly Premonition 2, która ponownie zbiera bardzo mieszane opinie. Aktualna średnia ocen wynosi 64%, w związku z czym twórcy jeszcze przed weekendem zapowiedzieli prace nad tytułem.

W nocy Hidetaka Suehiro odniósł się jednak do jeszcze jednej kontrowersji związanej z fabułą gry. W najnowszej opublikowanej wiadomości, reżyser przeprosił osoby transpłciowe, które mogły poczuć się urażone niektórymi scenami pojawiającymi się w Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise. W trakcie rozgrywki bohaterowie zwracają się do postaci transpłciowej, używając jej starego imienia (nadanego przy urodzeniu) i nie respektując jej prawdziwej płci. Sytuacja wielokrotnie była wytykana przez część graczy, na co deweloper zdecydował się zareagować. Swery zaznaczył, że jest jedynym scenarzystą gry i to jego wina – twórcy zajmują się już aktualizacją, by poprawić tytuł.

Reżyser potwierdził również, że cały zespół ciężko pracuje, by poprawić płynność animacji.

Źródło: Twitter: Swery65

Tagi: Deadly Premonition 2: A Blessing in Disguise Rising Star Games Toybox