Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2020 21:16
PS5 Epic Games Unreal Engine 5
2000V

PS5 nie było przesadnie wychwalane przez Epic Games. Korporacja odpowiada na zarzuty graczy

Sony wczoraj oficjalnie zainwestowało spore pieniądze w Epic Games, więc tylko kwestią czasu było pojawienie się oskarżeń graczy, którzy nie wierzą w uczciwe słowa dotyczące PS5. Tim Sweeney postanowił odpowiedzieć na zarzuty.

Epic Games potwierdziło, że jest bardzo mocno zaangażowane w rozwój PS5 i korporacja dostosowała Unreal Engine 5, by wykorzystać potencjał PlayStation 5. Wcześniej to właśnie za pomocą konsoli Sony pokazano nową technologię, a Tim Sweeney bardzo chętnie wychwalał urządzenie Japończyków.

Gdy wczoraj Sony potwierdziło zainwestowanie 250 mln dolarów w Epic Games, z miejsca pojawiły się oskarżenia o stronniczość. Zdaniem niektórych graczy twórcy Unreal Engine 5 przesadnie wychwalają PS5, ponieważ japoński producent zapłacił za takie komentarze.

Sytuację postanowił wytłumaczyć Tim Sweeney, który podkreślił, że nie ma żadnej „tajnej umowy z Sony”, a wszystkie projekty z producentem PlayStation są publiczne. Zdaniem dyrektora generalnego Epic Games, rozmowy na temat inwestycji nastąpiły dopiero po prezentacji dema Unreal Engine 5 za pomocą PS5.

Gracze są jednak innego zdania i chętnie przedstawiają swoje opinie:

Źródło: Twitter: TimSweeneyEpic

Tagi: Epic Games playstation 5 ps5 Sony unreal engine 5