Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2020 09:04
King's Bounty 2 po Polsku
942V

King's Bounty 2 ma wielki potencjał. Fuzja RPG i strategii w nowym materiale wideo

Trochę czekaliśmy na nowy materiał z King's Bounty 2. W końcu jednak jest! Tym razem deweloperzy skupiają się na temacie walk w szykowanej fuzji strategii i roleplaya.

W lutym autorzy King's Bounty 2 chwalili się tym, że w grze pojawi się mocna i rozbudowana warstwa fabularna (co ważne - okraszona polskimi napisami).

W King's Bounty 2 pierwsza faza zabawy to przemierzanie krainy fantasy niczym w klasycznym RPG-u. W takim segmencie akcję obserwujemy z perspektywy TPP, zwiedzając np. miasta czy rozmawiając z NPC-ami. Dopiero po zainicjowaniu starcia, tytuł zmienia się w turową grę taktyczną z motywami RPG (wiadomo, że jednostki będą rozwijać swoje statystyki do samego końca gry i że kluczową rolę w starciach odgrywa Mana).  Właśnie na temacie potyczek skupiają się deweloperzy w najnowszym odcinku swojej serii filmików ujawniających proces powstawania King's Bounty 2.

Kiedy zagramy w to cudeńko? Niestety nadal nie znamy dokładnej daty premiery King's Bounty II. Pewne jest natomiast to, że produkcja otrzyma polską wersję językową i że premiera odbędzie się na PC, PS4, XOne i Switch.

Pierwszy dziennik dewelopera z King's Bounty 2 znajdziecie tutaj.


Tagi: 1C Entertainment King's Bounty II