Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.07.2020 15:16
gry w szkole
1258V

Gry w kanonie lektur. Gracze wybrali idealne produkcje do szkoły

Jakie jeszcze gry powinny trafić do polskich szkół? Z tym pytaniem zmierzyli się gracze oraz dziennikarze i Try Evidence przestawiło ostateczne wnioski. Na obu listach nie bez powodu pojawił się Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Try Evidence w ubiegłym tygodniu zaprosiło graczy do wybrania gier, które ich zdaniem powinny trafić do kanonu lektur. Specjaliści otrzymali ponad 400 opinii, jednak ze względu na chęć oddania rzeczywistych proporcji grających w Polsce kobiet i mężczyzn – przeanalizowano wyniki losowo wytypowanych 177 kobiet i 200 mężczyzn. Były to najczęściej osoby grające codziennie albo prawie codziennie (65%) lub 2-3 razy w tygodniu (22,5%). Większość spędza na graniu powyżej dwóch godzin (58%) albo godzinę-dwie (39%).

Jaki gry powinny trafić do kanonu lektur według graczy?

  1. Wiedzmin 3: Dziki Gon
  2. The Last of Us (seria)
  3. Life Is Strange (seria)

Try Evidence podkreśla, że różnica między tymi trzema tytułami była minimalna, a produkcje CD Projekt RED i Naughty Dog były wybierane niemal równo. Trzeba jednak zaznaczyć, że następna trójka była znacznie bardziej oddalona – na liście znalazły się: Deux Ex: Human Revolution, The Journey oraz BioShock.

Jaki gry powinny trafić do kanonu lektur według dziennikarzy?

  1. Frostpunk i BioShock (ex aequo)
  2. Life Is Strange
  3. Wiedźmin 3

Redaktorzy najchętniej umieściliby w szkole Frostpunka i BioShock, jednak warto zwrócić uwagę, że także na tej liście pojawiają się Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Life is Strange. Na kolejnych miejscach dziennikarze ułożyli: The Journey, The Last of Us, My Memory of Us, Deus Ex, Firewatch, Abe’s Oddysey.

Trzeba zaznaczyć, że Try Evidence przygotowało swoje badania ze względu na słowa premiera. Mateusz Morawiecki powiedział, że This War of Mine jest pierwszą grą, która trafi do kanonu lektur, a w przyszłości następne historie z naszej branży mają wylądować w szkołach.

Źródło: https://tryevidence.com/pl/blog/gamingowy-kanon-lektur-2020

Tagi: gry w kanonie lektur gry w szkole Try Evidence