Roger Żochowski Roger Żochowski 30.03.2012 15:30
Ogromne straty i ostre cięcia w Sedze!
755V

Ogromne straty i ostre cięcia w Sedze!

Ostatnio wydawało się, że SEGA najgorszy okres ma już za sobą i teraz może być już tylko lepiej. Niestety, wcale nie jest tak kolorowo. Z najnowszego raportu finansowego wynika wręcz, że jest bardzo źle. Część projektów zostanie skasowana.

xxxxx

Kończący się właśnie okres rozliczeniowy nie jest dla japońskiego giganta zbyt optymistyczny. Wynika z niego bowiem, że SEGA poniosła straty w wysokości 7,1 mld. jenów, co jest spowodowane między innymi dwa razy mniejszym niż oczekiwano przychodem (SEGA liczyła na 40mld. jenów, a skończyło się na 20).
 

Oczywiście taki a nie inny stan rzeczy odbije się na grach, tym bardziej, że planowana restrukturyzacja pochłonie kolejne 4,9 mld. jenów. Włodarze Segi tłumaczą, że firma musi dostosować się do praw, jakie rządzą obecnie rynkiem, a które zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dzięki temu wyniki finansowe w kolejnych okresach mają być o wiele lepsze.
 

Wiadomo, że część projektów, nad którymi pracują obecnie wewnętrzne zespoły Segi zostaną anulowane, choć nie potwierdzono jeszcze jakie. Wiemy za to, że nowa polityka skupiać będzie się na promowaniu najmocniejszych marek, takich jak Sonic the Hedgehog, Football Manager, Total War i Alien. A co z drugą Bayonettą? Shenmue 3? O tych produkcjach w takiej sytuacji możemy już chyba tylko pomarzyć...

Tagi: