Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.06.2020 08:52
Amnesia
724V

Amnesia Remastered. Udoskonalona grafika w kultowym horrorze dzięki pracy fana

Jeden z najlepszych horrorów w historii gier doczeka się w tym roku kontynuacji, z podtytułem "Rebirth". Warto zatem wcześniej przypomnieć sobie przygodę z pierwszej części marki Amnesia.

Okazja do przypomnienia Amnesia: Mroczny Obłęd jest obecnie wyjątkowo dobra, bo utalentowany fan stworzył znakomity mod do rzeczonego horroru. Modyfikacja znacząco ulepsza jakość grafiki w Amnesii.

Po zainstalowaniu moda Remastered rzeczony horror otrzymuje tekstury w jakości 4K dla wszystkich obiektów i powierzchni. Oprócz przeskalowanych tekstur autor moda stworzył też szereg tekstur od zera. Oprócz tego mod Remastered wprowadza efekt Parallax Occlusion, znacząco udoskonala istniejący już model shaderów w grze i pozwala na to, by każde źródło światła w Amnesii rzucało cienie. Last but not least - gracze  mogą cieszyć oczy większą liczbą odbić i refleksów świetlnych a także wyglądać przez wszystkie okna zamczyska.

Remaster Mod, który możecie pobrać z tego miejsca za darmo, doczekał się przy okazji zwiastuna, pokazującego jego możliwości.

Przypominam, że pod koniec tego roku na rynek wbije się Amnesia: Rebirth, czyli zupełnie nowy horror od studia Frictional Games.

Tagi: Amnesia: Mroczny Obłęd Frictional Games