Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 29.03.2012 21:06
Ponad 10 minut z Bravely Default
703V

Ponad 10 minut z Bravely Default

Square Enix udostępniło ostatnio drugie demo Bravely Default (3DS) rzucające już nieco więcej światła na gameplay tej gry, a oprócz tego podało do wiadomości skrzętnie dotychczas ukrywaną informację o scenarzyście.

xxxxx

Pierwsze demo było króciutkie i skupiło się głównie na funkcji augmented reality (możecie je zobaczyć tutaj). Drugie, którego bohaterem jest z ocalały z kataklizmu Tiz, pozwoliło już na eksplorację po mieście i grzebanie w menusach. Wszystko -- prócz AR -- sprawia na razie wrażenie staroszkolnego (j)eRPeGa bez udziwnień, co możecie potwierdzić sami poniżej.

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

 

Pomijając jednak demo, do zakomunikowania są jeszcze dwie dość istotne informacje związane z grą. Pierwsza: Square Enix przed paroma dniami niespodziewanie zakomunikowało, iż aktorzy podkładający głosy zakończyli właśnie swoją pracę przy BD. No i druga - scenarzystą został Naotaka Hayashi, który wcześniej pełnił podobną funkcję przy przygodówkach 5pb. takich jak Steins;Gate, Chaos;Head czy Robotic;Notes. Nie opuściły one wprawdzie granic Japonii, lecz ich fabuły oceniane są dobrze. Wybór to mimo wszystko zaskakujący i ma pewnie związek z wcześniejszymi słowami producenta Tomoi Asano, że zespół tworzą ciekawe indywidua.   

Tagi: 3ds bravely default Square Enix