Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 24.06.2020 12:45
Uncharted 4. Amy Hennig podobno nie została przegnana z Naughty Dog
2057V

Uncharted 4. Amy Hennig podobno nie została przegnana z Naughty Dog

Kilka miesięcy po ujawnieniu Uncharted 4 pojawiły się informacje, że Amy Hennig opuściła Naughty Dog, a projekt został przejęty przez Neila Druckmanna i Bruce'a Straleya. Wraz z tym pojawiły się spekulacje, że twórczyni serii została siłą odsunięta od projektu na rzecz wcześniej wymienionych osób. Teraz były pracownik IGN twierdzi, że podobne informacje były jedynie plotką.

Do dziś nie do końca wiadomo w jakich okolicznościach i z jakich powodów Amy Hennig odeszła z Naughty Dog i przerwała prace nad Uncharted 4: Kres Złodzieja. Mówiło się jednak o czymś w rodzaju "wrogiego przejęcia" projektu przez Neila Druckmanna i Bruce'a Straley'a, którzy wspólnymi siłami dostarczyli nam ostatnią przygodę Nathana i The Last of Us.

Naughty Dog w tamtym czasie zaprzeczyło doniesieniom. Mitch Dyer, któremu przypisano artykuł mówiący o wrogim przejęciu, wyznał na swoim oficjalnym twitterze, że nie był odpowiedzialny za rzeczony fragment. Według jego słów odpowiedzialna za to jest dwójka innych redaktorów, którzy po prostu wcisnęli tę plotkę w jego artykuł. Mimo jego prośby o niepublikowanie materiału lub usunięcie jego nazwiska z listy autorów, nie został wysłuchany.

Redakcja IGN dopuściła się podobnego czynu, "aby zachować dobre stosunki z Sony", ale jednak wciąż zależało im na opublikowaniu głośnej historii. Pozostali redaktorzy nie stanęli też w obronie Mitcha, więc wszystko spadło na niego. Wczorajszego dnia opublikował oficjalne przeprosiny, w których przyznał otwarcie, że gdyby nie toksyczne przewodnictwo Blevinsa i Buttsa, podobna sytuacja nie miałaby miejsca.

Na przeprosiny zareagowali zainteresowani wyrażając współczucie, że były redaktor IGN musiał przez coś podobnego przechodzić. Neil Druckmann podziękował za opublikowanie tej historii i jak sam przyznał, przez wiele lat "był o to wkurzony".

Dodatkowo swoimi doświadczeniami podzielili się inni redaktorzy, niegdyś związani z serwisem informacyjnym IGN. Poniżej znajdziecie również wypowiedź Bruce'a Straley'a, który obecnie pracuje na rzecz EA przy Star Wars: Squadrons.

Trzeba przyznać, że nie wygląda to najlepiej. W ramach przypomnienia, Amy Hennig to osoba, która pracowała nad Legacy of Kain: Soul Reaver i trzema pierwszymi odsłonami serii Uncharted - w tych przypadkach aż do premiery. Jeśli chodzi o podobne historie to na łamach naszego serwisu możecie przeczytać tekst Krzyśka, który traktuje o okolicznościach odejścia Hideo Kojimy z Konami. Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że ich współpraca mogła rozwiązać się przez fakt, iż japoński twórca utrzymywał P.T. w sekrecie przed firmą.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/06/23/ign-amy-hennig-naughty-dog-report/

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja