Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2020 19:48
Neil Druckmann TLOU2
7710V

Twórcy The Last of Us 2 odpowiadają na niedorzeczne plotki. Neil Druckmann punktuje nieprawdziwe informacje

O The Last of Us 2 powiedziano wiele, jednak jeszcze przed premierą pojawiło się kilka plotek, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Neil Druckmann postanowił zareagować i wypunktował nieprawdziwe informacje o swojej nowej grze. [SPOILERY]

Plotki o The Last of Us 2 odnosiły się do ważnych wątków związanych z fabułą, więc jeśli nadal nie ukończyliście gry i dotychczas omijaliście przecieki – nie czytajcie dalej tej wiadomości. Neil Druckmann odniósł się do informacji, które zostały opublikowane przed premierą.

[UWAGA NA SPOILERY]

Trwa nagonka na The Last of Us 2 oraz Naughty Dog. Po bombardowaniu recenzji na Metacritic, nadszedł czas na deweloperów, którzy według plotek byli zmuszani do oglądania makabrycznych scen, by móc odpowiednio zaprezentować je w grze. Na informacje odpowiedziała Alexandria Neonakis (jedna z artystek), która zaprzeczyła plotce, a na jej wiadomość odpowiedział Neil Druckmann.

Alexandria Neonakis zastanawiała się, skąd wzięły się plotki o „zmuszaniu do oglądania filmów z okaleczenia człowieka”, a reżyser i scenarzysta The Last of Us 2 powiedział wprost – pewnie z tego samego źródła, co inne niedorzeczne plotki.

Neil Druckmann odniósł się do homofobicznych chrześcijan, współpracy Anity Sarkeesian z deweloperami, transpłciowości Abby, zaimplementowaniu jego modelu postaci do gry czy też płaceniu za recenzje. Są to oczywiście kłamstwa, a na końcu Druckmann podkreślił jedynie, że jest już tym wszystkim wykończony.

Na temat The Last of Us 2 pojawiło się kilka plotek, o których twórcy nie mogli mówić przed premierą gry, by nie zaburzyć doświadczenia graczom, ale teraz Neil Druckmann może już bezpośrednio skomentować doniesienia. Na szczęście wielu fanów marki PlayStation nie uwierzyło w te informacje i TLOU 2 to najlepiej sprzedająca się gra 2020 roku.

Źródło: Twitter: Neil_Druckmann

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II