Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.06.2020 09:32
FDA gra lek ADHD
1299V

Gra na receptę. Agencja Żywności i Leków zatwierdziła pierwszą grę jako pomoc w terapii

Zmienia się narracja świata medycznego na temat gier wideo. Dawniej odsądzane od czci i wiary, niedawno gry pomagały w walce z pandemia (wg WHO uprzyjemniając czas w trakcie kwarantanny), a teraz w zmaganiach z ADHD.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuszcza obecnie przepisywanie na receptę... gier. Lekarze zajmujący się dziećmi z ADHD w wieku 8-12 mogą obecnie zalecać terapię z wykorzystaniem gry EndeavorRx.

To pierwszy raz, kiedy gra uzyskuje autoryzację Agencji Żywności i Leków. FDA zdecydowało się na taką decyzję po przeprowadzeniu badań klinicznych na ponad 600 osobach, które trwały kilka lat. Tytuł można pobierać na smartfony.

"Gra EndeavorRx zapewnia opcję terapii bez używania silnych środków, poprawiając symptomy ADHD u dzieci. To ważny przykład tego, jak rozwija się pole cyfrowe terapii" - powiedział doktor Jeffrey Shuren, pracujący FDA.

Poniżej znajdziecie gameplay z EndeavorRx, pierwszej gry "leczniczej" w historii. Przypominam, że niedawno WHO rekomendowało gry w trakcie kwarantanny.

Źródło: https://edition.cnn.com/2020/06/16/health/adhd-fda-game-intl-scli-wellness/index.html

Tagi: lekarstwo medycyna who