Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2020 11:37
Switch UK sprzedaż
1144V

Switch rządzi na rynku brytyjskim. Najnowszy ranking sprzedaży

Kilka gier ze Switch zachowuje się na rynku podobnie do Grand Theft Auto 5 - mamy tu do czynienia z evergreenami, które nawet długie lata po premierze cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Właśnie tak jest w przypadku Mario Kart 8, które przecież debiutowało w pierwotnym wydaniu jeszcze na Wii U. Wzbogacone wydanie Deluxe, które trafiło na Switch w kwietniu 2017 roku, znów wbiło się na 1 miejsce rankingu sprzedaży pudełkowych wydań gier na rynku brytyjskim. Sprzedaż gry poskoczyła w porównaniu do wyniku sprzed 2 tygodni aż o 70%. Z doskonałym wynikiem mamy też do czynienia w przypadku innej pozycji ze Switch. Ring Fit Adventure utrzymuje się na podium i zajęło w ostatnim tygodniu 2 miejsce w rankingu sprzedaży gier w UK.

W ogóle można powiedzieć, że był to kolejny niesamowicie mocny tydzień sprzedaży dla Nintendo. Aż 6 gier ze Switch weszło to rankingu top 10. W przypadku wszystkich tytułów ze Switch zanotowano duże wzrosty zainteresowania względem poprzednich tygodni. Duża w tym zasługa dostaw towaru do sklepu (np. przez długi czas Ring Fit Adventure nie było dostępne w sklepach ze względu na ogromne zainteresowanie produkcją - wyższe od szacunków Nintendo).

Warto też zauważyć, że do rankingu wróciła wspaniała Forza Horizon 4, która jest w UK obecnie dodawana w promocji do zestawów z Xbox One X.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień; wydania fizyczne):

  1. Mario Kart 8: Deluxe
  2. Ring Fit Adventure
  3. FIFA 20
  4. Grand Theft Auto 5
  5. Animal Crossing: New Horizons
  6. Call of Duty: Modern Warfare
  7. Minecraft (Switch)
  8. Forza Horizon 4
  9. 51 Worldwide Games
  10. Luigi's Mansion 3

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-15-mario-kart-8-deluxe-races-back-to-pole-position-uk-charts

Tagi: sprzedaż Switch uk wyniki sprzedaży