Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.06.2010 07:11
Podsumowanie targów E3 przez ESA
761V

Podsumowanie targów E3 przez ESA

Targi w Los Angeles zakończone. Po analityczne spojrzenie na całą impreze odsyłam Was do najnowszego, 155 numeru PSX Extreme, który pojawi się na dniach w sprzedaży. Już teraz jednak odpowiemy sobie na pytanie: jakie było zainteresowanie E3 wśród branży?xxxxx
 


Organizatorzy E3 z Entertainement Software Association obwieścili pod koniec imprezy, że w targach wzięło udział 45600 uczestników - dziennikarzy, wydawców, deweloperów, analityków rynkowych i sprzedawców gier. W Los Angeles pojawiło się również ok. 300 wystawców. Czy to duża liczba? Zdecydowanie tak.

Co uważniejszy czytelnicy zwrócą jednak uwagę, że 5 lat temu E3 było prawdziwą potęgą branży. W czasach największej świetności w targach E3 uczestniczyło przecież ponad 70000 osób. Nie można jednak zapominać, że Entertainement Software Association (ESA) po roku 2005 wprowadziła obostrzenia przez które zwykli konsumenci nie mogli dostać się na teren targów. Biorąc ten fakt pod uwagę dzisiejsza liczba ponad 45 tysięcy uczestników robi wrażenie. Gdyby dopuszczono zwykłych graczy do udziału w amerykańskiej imprezie, to z pewnością ta wartość uległaby podwojeniu.

Znamy już datę następnej edycji E3. ESA poinformowała już teraz, że E3 2011 odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Los Angeles Convention Center. Informację podał do wiadomości prezes ESA Michael Gallagher:

"Jesteśmy uradowani pozytywnym odbiorem imprezy, z którym spotkała się tegoroczna edycja targów E3, i patrzymy z optymizmem w przyszłość, by budować dalej, w roku 2011, na tym pędzie, który wypracowaliśmy".
 

Tagi: