Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 27.03.2012 21:38
Zapowiedź FFXV tuż za horyzontem?
688V

Zapowiedź FFXV tuż za horyzontem?

Może nie aż tak "tuż", ale bardzo możliwe, że między 1 kwietnia 2012 a 31 marca 2013. Square Enix opublikowało dane, które mogą na to wskazywać.

xxxxx

Japoński portal Searchina opublikował wyniki Square Enix za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego, w którym holding zanotował rezultat lepszy o 24% niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Firma krótko wspomniała też o swoich planach na kolejne dwanaście miesięcy, gdzie dowiedzieliśmy się o dalszym rozwoju odnoszącego sukcesy Final Fantasy Brigade i zapowiedzi "wielkiego nowego tytułu". Wiele wskazuje, że będzie to właśnie Final Fantasy XV.

 

Przede wszystkim wiadomo, że Hiroyuki Itou, reżyser takich gier jak FFVI, FFIX czy FFXII (z serią jest od początku jej istnienia) dłubie już od dłuższego czasu nad dużym przedsięwzięciem, a po zakończenia prac nad wersją International "dwunastki" o jego pracy nie wiadomo praktycznie nic. Tytułów mogących pasować do opisu nie ma zresztą zbyt wiele - o Dragon Quest X już wiemy, na Kingdom Hearts 3 i nową grę Ryutaro Ichimury jest wciąż za wcześnie, a od zapowiedzi FF Versus XIII minie w tym roku sześć lat. To wszystkie "wielkie", czyli wysokobudżetowe tytuły. Poza tym na ten rok przypadają 25. urodziny serii, czyli jest okazja by go właściwie uświetnić, a jeśli SE chce zdążyć przed rozpoczęciem nowej generacji konsol zapowiedź wypadałoby ogłosić jak najszybciej. Jeśli faktycznie mowa o FFXV, to wszystko powinno rozstrzygnąć się do grudnia.

Tagi: final fantasy Square Enix