Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2020 14:52
Battlefield 3 Remaster
1513V

Battlefield 3 Remaster ma znajdować się w produkcji. DICE chce sięgnąć po pewniaka

Jeszcze do niedawna Electronic Arts nie było zainteresowane odświeżaniem swoich dużych gier AAA, ale wkrótce mamy usłyszeć o między innymi Battlefield 3 Remaster. Jeden z informatorów jest przekonany, że gra powstaje jednocześnie z zupełnie nową odsłoną serii.

Electronic Arts potwierdziło prace nad nową częścią serii Battlefield i gra zadebiutuje pod koniec 2021 roku. To jednak podobno nie jedyna propozycja opracowywana przez DICE – w Sieci pojawił się materiał informatora zaznajomionego z planami EA, według którego właśnie powstaje Battlefield 3 Remaster.

Szczegóły zostały przedstawione na materiale wideo i według ujawnionych informacji – Battlefield 3 Remaster ma zadebiutować obok innego (pełnoprawnego) Battlefielda. DICE i Electronic Arts chcą skorzystać z pomysłu konkurencji: jak wiadomo Activision chętnie odświeża klasyczne odsłony serii Modern Warfare, by jednocześnie oferować pełnoprawne gry.

Sytuację podgrzał Aleksander Grøndal (jednego z producentów wykonawczych DICE), który po wrzuceniu do Sieci informacji o Battlefield 3 Remaster, opublikował poniższą wiadomość:

Nie mamy pewności, że DICE szykuje Battlefield 3 Remaster, ale pewnie znaleźliby się chętni, którzy chcieliby zagrać w odświeżonego BF3. Nie brakuje głosów, że Battlefield 3 Remaster może być jedną z niespodzianek EA Play Live 2020 i zostanie zapowiedziany z odświeżonym Mass Effectem.

Źródło: https://wccftech.com/battlefield-3-remaster-is-in-development-to-release-alongside-another-battlefield-game-rumor/

Tagi: battlefield 3 Battlefield 3 Remaster DICE Electronic Arts