Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2020 14:10
The Oliver Twins Collection Evercade
520V

Evercade wyda The Oliver Twins Collection, by pomóc Narodowemu Muzeum gier wideo

Twórcy retro konsoli Evercade wrzucą na rynek specjalny kartridż z The Oliver Twins Collection. Będzie to wyjątkowa oferta dla fanów klasycznych gier, a dodatkowo gracze mogą pomóc Narodowemu Muzeum gier wideo.

Evercade to retro konsola, o której więcej przeczytacie na portalu już wkrótce. Twórcy urządzenia postanowili zapewnić graczom klasyczne wrażenia i wrzucają na kartridże zestawy gier. Właśnie ujawniono kolejny i The Oliver Twins Collection będzie interesującą opcją dla fanów klasyki.

The Oliver Twins Collection trafi na rynek między lipcem a wrześniem i kartridż będzie zawierał 11 produkcji: Treasure Island Dizzy, Fantastic Dizzy, Go! Dizzy Go!, Dizzy The Adventurer, Panic Dizzy, Wonderland Dizzy, Mystery World Dizzy and BMX Simulator, FireHawk, DreamWorld Pogie oraz Super Robin Hood. Lista jest ciekawa, ponieważ znajdziecie tutaj kilka klasyków, które zostały uratowane przez Kickstarter.

Oliver Twins

Dobrym przykładem jest Wonderland Dizzy – gra przez 22 lata była uważana za zaginioną, ale w 2015 roku została odnaleziona, ponownie wydana i teraz trafi do tej kolekcji. Twórcy oryginału nie ukrywają, że są podekscytowani Evercade, ponieważ konsola zapewni dostęp do licencjonowanych gier.

The Oliver Twins Collection będzie nie tylko ciekawą opcją dla fanów retro rozgrywki, ale również wielką szansą dla brytyjskiego Narodowego Muzeum gier wideo, ponieważ wszystkie zyski uzyskane przez zestaw zostaną przekazane na pomoc ośrodkowi, który mierzy się teraz z problemami spowodowanymi pandemią.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-10-evercade-retro-console-gets-the-oliver-twins-collection

Tagi: Evercade kolekcja retro The Oliver Twins Collection