Iza Łęcka Iza Łęcka 10.06.2020 09:20
Battlefield 6
2144V

Battlefield 6 ma zapewnić akcję w czasach współczesnych

DICE może już wkrótce ujawnić nową cześć serii Battlefield, która tym razem może zaprosić graczy do czasów współczesnych. Deweloperzy w ostatnich latach eksplorowali walkę na frontach I i II wojny światowej, jednak nadszedł dogodny moment na powrót do teraźniejszości.

Fani DICE nadal nie mogą pogodzić się z zakończeniem wsparcia Battlefield 5, jednak dla deweloperów najwyraźniej nadszedł czas skupienia się na teraźniejszości. Najnowsza produkcja studia ma zostać umiejscowiona w czasach współczesnych.

Sytuację potwierdził Jeff Grubb, który opublikował krótką, ale bardzo wymowną wiadomość. Dziennikarz VentureBeat odpowiedział na zajawkę jednego z informatorów – znawca serii zasugerował, że gracze mogą przygotowywać się do produkcji umiejscowionej w historii współczesnej:

Powrót do korzeni mógłby okazać się sporą odmianą. Gracze już w ostatnich dwóch częściach (Battlefield 1 i Battlefield V) doświadczali intensywnych zmagań na frontach I i II wojny światowej. Czy czasy współczesne to dobra decyzja?

Battlefield 6 na pewno zadebiutuje pod koniec 2021 roku, więc nie możemy mieć pewności, że na tegorocznym EA Play Live zobaczymy choćby małą zajawkę produkcji.

Źródło: https://www.windowscentral.com/battlefield-6-may-be-set-modern-times

Tagi: battlefield 6 DICE Electronic Arts