Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 19:33
Xbox Series X
1972V

Xbox Series X może nie zostać zaprezentowany w czerwcu. Microsoft „nie chce być pierwszy”

Microsoft miał zaprezentować konkretne szczegóły dotyczące Xboksa Series X w czerwcu, ale według najnowszych informacji – firma zmieniła plany. Jeff Grubb zaktualizował swój kalendarz i potwierdza roszadę Amerykanów.

Microsoft zapowiadając Xbox 20/20 informował, że chce systematycznie spotykać się z graczami, by przybliżać ich do nowej generacji. W czerwcu firma chciała opowiedzieć o konsoli i jej funkcjach, by w lipcu przedstawić gry first-party.

Jeff Grubb, który jako pierwszy potwierdził szczegóły pokazu PS5, zaktualizował swój kalendarz wydarzeń i jego zdaniem: Microsoft przesunął czerwcowe wydarzenie. Aktualnie firma planuje pokaz w sierpniu, jednak wszystko może się jeszcze zmienić... Okazuje się, że Microsoft kolejny raz nie chce być „pierwszy”.

Jak wiadomo Microsoft jako pierwszy pokazał nową generację, opowiedział o kontrolerze, zapowiedział nowe funkcje, zaprezentował pierwsze gry i w zasadzie w tym przypadku pozostało nam tylko poznanie daty premiery i ceny urządzenia.

Według przecieków, te szczegóły miały zostać ujawnione w czerwcu, ale Microsoft tym razem czeka na ruch japońskiej korporacji. W czerwcu nadal może odbyć się inna prezentacja Xboksa lub sam pokaz może zostać przywrócony do kalendarza, ale tym razem Amerykanie czekają.

Źródło: Twitter: JeffGrubb

Tagi: microsoft xbox Xbox series x