Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 07.06.2020 13:37
Ponad 700 gier za minimum $5 w paczce od itch.io. Platforma zbiera na walkę z rasizmem
770V

Ponad 700 gier za minimum $5 w paczce od itch.io. Platforma zbiera na walkę z rasizmem

Platforma itch.io zorganizowała zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na walkę z rasizmem. Całość polega na kupieniu paczki ponad 700 niszowych gier za minimum $5. Wartość całości oceniono $3 500, a w zestawie znajduje się między innymi Oxenfree i Night in the Woods.

W ostatnich dniach docierają do nas doniesienia o sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają protesty w związku z zabiciem czarnoskórego Georga Floyda przez jednego z policjantów. Wpłynęło to na przesunięcie niektórych wydarzeń, jak choćby prezentację PlayStation 5, co miało odbyć się 4 czerwca.

W walce z rasizmem zjednoczyły się gwiazdy przeróżnych scen, twórcy gier i - tak jak w tym przypadku - platformy. Ich poparcie ruchu Black Lives Matter to jednak coś więcej niż słowa, bo zainteresowani zorganizowali zbiórkę pieniężną. Na ten moment cel wynosi $2 000 000 i jest bliski osiągnięcia, bo do tej pory uzbierano ponad 80%. Akcję wesprzeć można poprzez zakupienie paczki ponad 700 niszowych gier za minimum $5.

Według zapowiedzi przedstawicieli, do zestawu ma dołączyć jeszcze więcej gier. Choć w większości są to bardzo tanie produkcje, czy nawet darmowe, to ich wartość przekracza 3 000 dolarów. Co ważne, gry będą dostępne do pobrania jedynie na stronie itch.io - zakup paczki nie udostępnia kluczy do gier na żadnej z platform jak Steam, czy GOG. Zakupu możecie dokonać i następnie pobrać gry pod tym adresem.

Tagi: Finji Infinite Fall itch.io Night in the Woods